Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Technické fórum Kraje Vysočina 2017

Opět po roce pořádá 2. června 2017 Kraj Vysočina spolu s partnery odbornou konferenci Technické fórum 2017. Tématem letošního ročníku, který opět hostí Zámek Valeč u Třebíče, budou kromě technického a odborného vzdělávání také příklady fungující podpory zemědělského středoškolského vzdělávání. V rámci úvodního bloku padnou nové informace o Iniciativě Průmysl 4.0 a podrobnosti ke koncepci technického vzdělávání MŠMT. Kraj Vysočina je v současné době lídrem v zavádění nových aktivit technického vzdělávání na všech úrovních vzdělávání – od základních až po střední školy.
 

 
 

Program třetího Technického fóra Kraje Vysočina byl aktuálně připraven s přihlédnutím na zkušenosti z minulých ročníků. Větší prostor bude věnován příkladům spolupráce, ukázkám výsledků projektů podpořených soukromými subjekty a také otázkám propojení firem – byznysu a výzkumu, povzbuzení zájmu o studium nejen technických oborů nejen mezi žáky, ale i mezi rodiči. Oproti minulým ročníkům se očekává širší diskuze k příspěvkům zástupců Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva průmyslu a obchodu. „Spolupráci s krajem a jím zřizovanými školami přislíbili komentovat zástupci klíčových regionálních zaměstnavatelů, ale nově také zemědělských firem. Zemědělství je dalším oborem, na který se kraj zaměřuje s cílem posílit zájem o jeho studium. Při popularizaci studijních oborů se zaměřením na agro využíváme metod, které se nám v minulosti osvědčily při náborových kampaních pro technické obory našich středních škol. Propojujeme zavedené projekty s novými tématy a hledáme partnery, kteří jsou ochotni zkusit s námi nové metody práce s dětmi od základních po střední školy,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

 

Technické fórum 2017

pátek 2. června 2017, Zámek Valeč

 

Pozvání na Technické fórum Kraje Vysočina opět přijali zástupci partnerského Nitranského samosprávného kraje a nově také vedení největšího slovenského výstaviště Agrokomplex, které zaujaly aktivity Kraje Vysočina prezentované v rámci jejich výstavních aktivit.


P1P2

  • Terezie Doleželová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: dolezelova.t@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.5.2017 / 22.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze