Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Technické fórum Kraje Vysočina 2017

Opět po roce pořádá 2. června 2017 Kraj Vysočina spolu s partnery odbornou konferenci Technické fórum 2017. Tématem letošního ročníku, který opět hostí Zámek Valeč u Třebíče, budou kromě technického a odborného vzdělávání také příklady fungující podpory zemědělského středoškolského vzdělávání. V rámci úvodního bloku padnou nové informace o Iniciativě Průmysl 4.0 a podrobnosti ke koncepci technického vzdělávání MŠMT. Kraj Vysočina je v současné době lídrem v zavádění nových aktivit technického vzdělávání na všech úrovních vzdělávání – od základních až po střední školy.
 

 
 

Program třetího Technického fóra Kraje Vysočina byl aktuálně připraven s přihlédnutím na zkušenosti z minulých ročníků. Větší prostor bude věnován příkladům spolupráce, ukázkám výsledků projektů podpořených soukromými subjekty a také otázkám propojení firem – byznysu a výzkumu, povzbuzení zájmu o studium nejen technických oborů nejen mezi žáky, ale i mezi rodiči. Oproti minulým ročníkům se očekává širší diskuze k příspěvkům zástupců Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstva průmyslu a obchodu. „Spolupráci s krajem a jím zřizovanými školami přislíbili komentovat zástupci klíčových regionálních zaměstnavatelů, ale nově také zemědělských firem. Zemědělství je dalším oborem, na který se kraj zaměřuje s cílem posílit zájem o jeho studium. Při popularizaci studijních oborů se zaměřením na agro využíváme metod, které se nám v minulosti osvědčily při náborových kampaních pro technické obory našich středních škol. Propojujeme zavedené projekty s novými tématy a hledáme partnery, kteří jsou ochotni zkusit s námi nové metody práce s dětmi od základních po střední školy,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

 

Technické fórum 2017

pátek 2. června 2017, Zámek Valeč

 

Pozvání na Technické fórum Kraje Vysočina opět přijali zástupci partnerského Nitranského samosprávného kraje a nově také vedení největšího slovenského výstaviště Agrokomplex, které zaujaly aktivity Kraje Vysočina prezentované v rámci jejich výstavních aktivit.


P1P2

  • Terezie Doleželová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: dolezelova.t@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 22.5.2017 / 22.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze