Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Podnikem přátelským rodině je MANN+HUMMEL, Domov Ždírec a Dětský domov Nová Ves u Chotěboře

Podnikem přátelským rodině je MANN+HUMMEL, Domov Ždírec a Dětský domov Nová Ves u Chotěboře
Ve druhém ročníku soutěže Podnik přátelský rodině, který ve třech kategoriích vyhlásil Kraj Vysočina, nejlépe uspěla opět výrobní a servisní společnost MANN+HUMMEL, která obhájila své prvenství v kategorii velkých podniků z loňského roku. Mezi přihlášenými středními firmami vyhrál krajský Domov Ždírec specializovaný na péči o klienty s Alzhaimerovou chorobou, mezi malými podniky patří první místo Dětskému domovu Nová Ves u Chotěboře. Do letošního ročníku soutěže Podnik přátelský rodině se přihlásilo 14 regionálních zaměstnavatelů, slavnostní vyhlášení 18. 5. 2017 hostilo Horácké divadlo Jihlava.
 

 
 

„Soutěže, kterou kraj vyhlašuje opět po dvou letech, představuje pro podniky výzvu a otvírá prostor pro organizační inovace, vedoucí často ke komplexní změně firemní kultury. Ta ve výsledku může přinést pozitivní dopady nejenom pro  zaměstnance, ale i pro zaměstnavatele.  Nízká fluktuace, loajalita zaměstnanců, nižší náklady na zaškolování nových pracovníků, to vše přináší zaměstnavatelům značné úspory nákladů,“ přibližuje dopad prorodinných opatření ve firmách náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.

 

Výsledky soutěže Podnik přátelský rodině:

  • Kategorie Malý podnik (do 25 zaměstnanců):

1. místo - Dětský domov, Nová Ves u Chotěboře 1

2. místo - Horácká galerie v Novém Městě na Moravě

3. místo - neobsazeno

V případě Dětského domova v Nové vsi u Chotěboře porota bodově ocenila podporu dalšího vzdělávání zaměstnanců, očkování zaměstnanců hrazené zaměstnavatelem, možnost využití rekreačních poukazů. Z informací v přihlašovacím formuláři vyplynulo, že vedení organizace docílilo snížení fluktuace i nemocnosti, do budoucna mají cíl -gendrově vyrovnat pozice ve vedení společnosti.

 

 

Kategorie Střední podnik (26 – 250 zaměstnanců)

1.místo - Domov Ždírec, příspěvková organizace

2. místo - Domov bez zámku Náměšť nad Oslavou, příspěvková organizace

3. místo - SPORTEN, a.s.

Domov Ždírec, příspěvková organizace Kraje Vysočina je stabilním zaměstnavatelem s 85 pracovníky. Ti mohou využívat např. příspěvek na rekreaci nebo rehabilitační pobyt dítěte, zaměstnanci jsou zváni na akce i s rodinnými příslušníky, povolen je neomezený vstup dětí do prostor domova, což přispívá pozitivně k mezigeneračnímu kontaktu. Z poskytnutých informací vyplývá, že pouze spokojení lidé a zaměstnanci mohou důstojně a v klidu pečovat o lidi nemohou a s demencí.

 

  • Kategorie Velký podnik (nad 250 zaměstnanců)

1.místo - MANN+HUMMEL

2. místo - Město Třebíč

3. místo - Moravské kovárny, a.s.

Společnost MANN+HUMMEL obhajovala v aktuálním ročníku soutěže vítězství, které si připsala před dvěma roky. Postupně rozšiřuje už tak širokou škálu podporu a péči o zaměstnance, jejich děti i rodinné příslušníky – zmiňme šest týdnů dovolené, volno při narození dítěte, volno na doprovod dítěte 1. školní den, vysoké bezúročné půjčky, sociální výpomoc, příspěvky na péči o zdraví.  Vedení společnosti si uvědomuje důležitost spokojenosti svých zaměstnanců. Jsou to právě oni, kdo jsou klíčem jejich úspěchu, jejich největší vizitkou, a právě oni mohou šířit dobré jméno naší společnosti co nejlépe. „Ocenění chápeme také jako druh zpětné vazby – nebojíme se srovnání s ostatními podniky v kraji, protože jedině tak se můžeme nadále zlepšovat ve snaze pomoci našim zaměstnancům skloubit osobní a pracovní život,“ píše se v hodnotící zprávě zaslané porotě soutěže Podnik přátelský rodině.

 

První ročník soutěže Podnik přátelský rodině vyhlásil Kraj Vysočina v roce 2014, soutěž se koná každé dva roky. Vyhlášení dalšího ročníku a jeho forma bude opět na Radě Kraje Vysočina.

 

  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.5.2017 / 19.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze