Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Týden pro rodiny Kraje Vysočina se blíží do finále

Týden pro rodiny Kraje Vysočina je v plném proudu
Přesně 15. května, v den, kdy se každoročně slaví Světový den rodin, byl na Krajském úřadě odstartován Týden pro rodiny. První ročník oslav, který Kraj Vysočina pro rodiče připravil, se nese ve znamení péče o rodinu a především podpory o samotné pečovatele. „Jsem přesvědčen, že rodina je to nejcennější co máme a že mít funkční a spokojenou rodinu není automatické a samozřejmé. Je to běh na dlouhou trať, který od Vás vyžaduje spousty úsilí a péče. Rádi bychom Vám na této dlouhé a náročné cestě byli nápomocni,“ přiblížil účastníkům smysl akce náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 

 
 

Jednotlivé aktivity Týdne pro rodiny jsou zaměřeny na pečovatele, kteří se starají o děti, seniory či jinak závislé osoby a tomuto pečování věnují svůj čas a svoji energii. Především pozitivní energie, motivace, zdravé sebevědomí a odborné informace jsou pro pečovatele velice důležité a potřebné pro zvládání každodenních starostí s péčí o blízké osoby spojených. A právě na tyto věci byly zaměřeny jednotlivé přednášky a praktické semináře Týdne pro rodiny. Úvodní aktivitou byla přednáška uznávaného dětského psychologa PaedDr. Zdeňka Martínka, který se zaměřil na Dětský svět a média. Plný konferenční sál pozorně naslouchal, jaké následky mohou mít na psychiku dětí nevhodné televizní pořady a počítačové hry a jak k těmto věcem přistupovat. Téměř 40 rodičů se zúčastnilo praktického semináře herečky a moderátorky Jarmily Skopalové, během kterého jim poradila, jak zvládat nedostatek sebevědomí pomocí hereckých fíglů. Během celodenní prorodinné konference s názvem Co vše udělat pro to, aby rodina dobře fungovala byla účastníkům představena nová připravovaná celostátní koncepce rodinné a seniorské politiky a hlavní cíle a aktivity v této oblasti realizované Krajem Vysočina. Dále pak zazněly praktické příspěvky, které byly zaměřeny na motivaci a  posílení sebevědomí pečujících osob a na zvládání jejich každodenních starostí s péčí o blízkou osobu spojených.


Týden pro rodiny završí slavnostní předání cen vítězným podnikům 2. ročníku soutěže Podnik přátelský rodině, které se uskuteční ve čtvrtek 18. 5.  v Horáckém divadle Jihlava.  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.5.2017 / 18.5.2017 | Zveřejnit od: 18.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze