Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Týden pro rodiny Kraje Vysočina se blíží do finále

Týden pro rodiny Kraje Vysočina je v plném proudu
Přesně 15. května, v den, kdy se každoročně slaví Světový den rodin, byl na Krajském úřadě odstartován Týden pro rodiny. První ročník oslav, který Kraj Vysočina pro rodiče připravil, se nese ve znamení péče o rodinu a především podpory o samotné pečovatele. „Jsem přesvědčen, že rodina je to nejcennější co máme a že mít funkční a spokojenou rodinu není automatické a samozřejmé. Je to běh na dlouhou trať, který od Vás vyžaduje spousty úsilí a péče. Rádi bychom Vám na této dlouhé a náročné cestě byli nápomocni,“ přiblížil účastníkům smysl akce náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.
 

 
 

Jednotlivé aktivity Týdne pro rodiny jsou zaměřeny na pečovatele, kteří se starají o děti, seniory či jinak závislé osoby a tomuto pečování věnují svůj čas a svoji energii. Především pozitivní energie, motivace, zdravé sebevědomí a odborné informace jsou pro pečovatele velice důležité a potřebné pro zvládání každodenních starostí s péčí o blízké osoby spojených. A právě na tyto věci byly zaměřeny jednotlivé přednášky a praktické semináře Týdne pro rodiny. Úvodní aktivitou byla přednáška uznávaného dětského psychologa PaedDr. Zdeňka Martínka, který se zaměřil na Dětský svět a média. Plný konferenční sál pozorně naslouchal, jaké následky mohou mít na psychiku dětí nevhodné televizní pořady a počítačové hry a jak k těmto věcem přistupovat. Téměř 40 rodičů se zúčastnilo praktického semináře herečky a moderátorky Jarmily Skopalové, během kterého jim poradila, jak zvládat nedostatek sebevědomí pomocí hereckých fíglů. Během celodenní prorodinné konference s názvem Co vše udělat pro to, aby rodina dobře fungovala byla účastníkům představena nová připravovaná celostátní koncepce rodinné a seniorské politiky a hlavní cíle a aktivity v této oblasti realizované Krajem Vysočina. Dále pak zazněly praktické příspěvky, které byly zaměřeny na motivaci a  posílení sebevědomí pečujících osob a na zvládání jejich každodenních starostí s péčí o blízkou osobu spojených.


Týden pro rodiny završí slavnostní předání cen vítězným podnikům 2. ročníku soutěže Podnik přátelský rodině, které se uskuteční ve čtvrtek 18. 5.  v Horáckém divadle Jihlava.  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 18.5.2017 / 18.5.2017 | Zveřejnit od: 18.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze