Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V Havlíčkově Brodě lze navštívit výstavu o přírodě doplněnou mysliveckými trofejemi

V Havlíčkově Brodě lze navštívit výstavu o přírodě doplněnou mysliveckými trofejemi
Od soboty 13. května až do středy 17. května je v sále havlíčkobrodské Staré radnice k vidění chovatelská přehlídka trofejí ulovené zvěře za myslivecký rok 2016 v honitbách okresu Havlíčkův Brod. Výstava zahrnuje i pestrou nabídku doprovodného programu tentokráte zaměřeného na téma „Zemědělství a v přírodě žijící zvěř“. V rámci výstavy se uskutečnily odborné přednášky k danému tématu, koncert Trubačů z liščího vršku, prezentace sokolnictví, nechyběla také lesní pedagogika a laserová střelnice. „Chovatelská přehlídka je nejen ukázkou výsledků chovatelské činnosti myslivců z okresu Havlíčkův Brod, ale je i osvětovou činností a prezentací mysliveckých tradic a zvyků,“ uvedla na sobotním zahájení Eva Horná, vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Kraje Vysočina.
 

 
 

„Součástí myslivosti, která byla v roce 2011 zapsána ministerstvem kultury do Seznamu nehmotného kulturního dědictví ČR, je nejen chov zvěře, ale i obornictví, bažantnictví, ochrana zvěře, myslivecká kynologie a osvěta,“ dodala Eva Horná. Poprvé je chovatelská výstava připravena v prostorách Staré radnice v Havlíčkově Brodě, aby byla blíže přístupná široké veřejnosti, děti ze základních škol mohou využít v úterý 16. 5. 2017 ukázky lesní pedagogiky a seznámit se s projektem Senoseč, který vysvětluje ochranu zvířat při sklizni a sečích a vede ke zvýšení biodiverzity v krajině. V neposlední řadě je součástí výstavy i vyhodnocení ankety pro hospodařící subjekty – zemědělské podniky a z tohoto vyhodnocení jsou například uváděny údaje o počtu usmrcené zvěře v průběhu senosečí, kdy dochází k usmrcení stejného počtu srnčí zvěře, jako je navržený plán lovu.

 

Hodnocena byla zvěř od 85 uživatelů honiteb z celkového počtu 92 honiteb okresu Havlíčkův Brod o výměře 110 863 ha a 6 obor o výměře 184 ha, spadající do správy obcí s rozšířenou působností Havlíčkův Brod, Chotěboř, Světlá nad Sázavou.

 

  • Eva Horná, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.5.2017 / 16.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze