Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina plánuje přidat peníze na MFDF Ji.hlava i Centrum dokumentárního filmu

Kraj Vysočina plánuje přidat peníze na MFDF Ji.hlava i Centrum dokumentárního filmu
Rada Kraje Vysočina dnes projednala možnost přidat finanční prostředky na pořádání a zajištění letošního už 21. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. „Rada doporučila krajskému zastupitelstvu poskytnout organizátorům navíc půl milionu korun, protože Jihlavský festival pokládáme za významnou událost vysočinského kulturního kalendáře se širokým nadregionálním i mezinárodním přesahem,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová. Zároveň s dotací na MFDF by na svoji činnost mělo dostat 350 000 korun také Centrum dokumentárního filmu, které funguje už třetím rokem v jihlavském kině Dukla.
 

 
 

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava je dlouhodobě zařazen do seznamu tzv. VIP akcí Kraje Vysočina a i pro letošní rok je pro tento svátek dokumentárního filmu na Vysočině plánována dotace ve výši 550 000 Kč. „Pokud krajské zastupitelstvo odsouhlasí na konci června obě dotace, mohou organizátoři počítat pro letošní rok s částkou 1,05 milionu korun. Velmi stojíme o to, aby si festival zachoval svoji vysokou úroveň, originalitu i kreativního ducha, který je při festivalových dnech vidět na každém kroku“ doplnila náměstkyně hejtmana Jana Fischerová.

 

Centrum dokumentárního filmu (CDF) v Jihlavě zahájilo provoz v roce 2014 a své sídlo má v jihlavském Kině Dukla. Každý den v týdnu nabízí zájemcům k prostudování tematicky zaměřenou literaturu a videotéku z oblasti filmu, dokumentaristiky, současných světových událostí a dalších uměleckých disciplín. V rámci centra se za dobu jeho existence uskutečnilo více než 130 přednášek určených zejména pro středoškoláky, seniory a širokou veřejnost. Dotaci pro CDF musí také ještě schválit krajské zastupitelstvo na svém červnovém jednání. 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2017 / 15.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze