Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Zlatý list za znalost přírody letos získali gymnazisté z Chotěboře a žáčci z Oudoleně

Zlatý list
Osmnáct týmů z deseti základních škol nebo gymnázií na Vysočině dnes dobojovalo o poslední možné body v krajském kole tradiční přírodovědné soutěže Zlatý list. Nejúspěšnějšími řešiteli soutěže se stali v kategorii mladších UNICORNI z Oudoleně a v kategorii starších nejlépe desítku předepsaných odborností splnil tým Kvarty z Gymnázia Chotěboř. „Pokud se školy nebo spolky zapojí do zájmové systematické činnosti nad rámec běžného vyučování přírodopisu a dovedou pro ochranu přírody a ekologie nadchnout mladé lidi, pak je v tom podporujme a snažme se jim k tomu připravovat podmínky,“ říká radní Kraje Vysočina Jana Fialová.
 

 
 

Výsledky krajského kola soutěže Zlatý list pořádané Českým svazem ochránců přírody a centrem Chaloupky za podpory Kraje Vysočina

 

Kategorie starších

1.      Kvarta, Gymnázium Chotěboř

2.      SCIURUS, Gymnázium Pelhřimov

3.      Taipani, Gymnázium Jihlava

 

Kategorie mladších

1.      Unicorni, Oudoleň

2.      Kulíšci, Nové Veselí

3.      PRIMÁTI, Gymnázium Chotěboř


„Pokud má mladá generace chuť dělat něco pro přírodu, učit se o ní a poznávat ji, je to jen dobře. Teď budeme oběma vítězným týmům držet palce v celostátním kole,“ vzkazuje radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský.

Pro soutěžící v obou věkových kategoriích byla připravena terénní stezka se stanovišti, na kterých musely týmy prokázat své znalosti například z oblasti ochrany přírody, botaniky, ornitologie, speleologie, lesnictví, ale i zdravého životního stylu. Kromě toho každé družstvo před odbornou porotou obhajovalo svoji celoroční práci pro přírodu. Stejně jako v minulých letech se o každý bod bojovalo v kategorii starších, kde se potkali tradiční soupeři Chotěboř a Pelhřimov. „Letos jsme trochu plavali v obojživelnících, ty musíme ještě dohnat, ale šla nám dendrologie a orientace v terénu, tam si věříme,“ říká Štěpánka z týmu Kvarty, Gymnázium Chotěboř. Josef z týmu Unicorni Oudoleň s ní souhlasí, protože jeho družstvu dělaly problém stejné otázky jako jeho starším kolegům.

 

Gratulujeme všem, kteří se letos soutěže účastnili a děkujeme centru Chaloupky za organizaci.

 

Zlatý listZlatý list

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.5.2017 / 12.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze