Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Nejkrásnější farmu z ROTA postavili školáci z Polné, Dukovan a Ždírce nad Doubravou

ROTO
Celodenní inspirativní návštěva skanzenu na Veselém Kopci s ukázkami původní živočišné i rostlinné výroby byla motivací pro účastníky II. ročníku soutěže Stavíme ze stavebnice ROTO na téma Moje farma. Zadání s obrovskou dávkou fantazie nejlépe splnili žáci ze základních škol v Polné, Ždírci nad Doubravou a z Dukovan. „Celkem se nám sešlo 130 fotosérií soutěžních prací, dvakrát více než v loňském roce,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Cílem soutěže je přivést děti v 1. a 2. třídě k tvořivé manuální činnosti a nenuceně je seznámit se základními zemědělskými činnostmi.
 

 
 

Porota soutěže hodnotila kompozici a úroveň modelu postavené farmy, originalitu detailů, fantazii a barevnost, ale také nápaditost a odvahu. Například základní školy z Velkého Meziříčí nebo z Třeště pro lepší inspiraci navštívily reálnou farmu a seznamovaly se s jejím fungováním. I úspěšná Farma u Strnadů, kterou postavili žáci z Polné, také vykazovala znalost prostředí a problematiky.

 

Soutěž Stavíme z Rota má podpořit aktivity učitelů využívajících k výuce unikátní stavebnici, kterou dostávají od Kraje Vysočina všichni žáčci prvních ročníků. „Děti se učí pracovat s velkými díly, montovat a šroubovat podle připravené metodiky a výsledky své práce mohou přihlásit do tematické soutěže, ceny je mají motivovat, vzbudit v nich zájem o něco nového a ve výsledku je i potěšit, “ doplňuje Jana Fialová. Ta se rozhodla mimořádně sladkou odměnou odměnit ještě autory soutěžních prací ze základních školy Školní ve Velkém Meziříčí, kteří soutěžili s prací Slunce, seno, ROTO.


Foto nejlepších farem. Autoři ZŠ Polná, ZŠ Ždírec nad Doubravou a ZŠ a MŠ Dukovany

PolnáŽdírecDukovany

  • Více informací Tereza Doleželová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.5.2017 / 12.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze