Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina se zapojí do květnového cvičení Zóna 2017

Kraj Vysočina se zapojí do květnového cvičení Zóna 2017
Kraj Vysočina a složky jeho integrovaného záchranného systému se od 15. do 17. května zapojí do cvičení Zóna 2017. „Štábně budeme řešit simulovanou radiační havárii v Jaderné elektrárně Dukovany s cílem procvičit činnost orgánů krizového řízení při ochraně obyvatelstva, prověřit aktuálnost a reálnost krizových plánů Kraje Vysočina a Jihomoravského kraje i ústředního poplachového plánu IZS,“ informoval hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který bude hlavním velitelem celého cvičení. Obyvatelé žijící ve 20 km havarijní zóně kolem elektrárny nebudou do cvičení žádným způsobem zapojeni.
 

 
 

První den cvičení se v jaderné elektrárně na Třebíčsku stane imaginární radiační havárie, tedy událost, která přesáhne hranice elektrárny, jejíž bezpečnostní systém bude nutné podpořit prací složek IZS Kraje Vysočina. Druhý den prověří svou připravenost krizové štáby, Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina, Krajské ředitelství policie kraje Vysočina, Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina i Armáda ČR procvičí stanovené úkoly vedoucí k ochraně obyvatelstva.

 

Cvičení je zaměřeno na ověření funkčnosti nastavených komunikačních procesů mezi jednotlivými složkami a obyvatelé žijící ve 20 km havarijní zóně kolem elektrárny nebudou do cvičení žádným způsobem zapojeni. V průběhu cvičení nebudou v areálu elektrárny ani v rámci zóny havarijního plánování JE Dukovany spuštěny výstražné sirény. Pro monitorování radiační situace kolem elektrárny budou využity mobilní monitorovací skupiny elektrárny, případně ostatních složek a také letecká technika.

 

Cvičení ZÓNA 2017 bude ukončeno ve středu 17. 5.2017.

  • Zpracováno z podkladových materiálů IZS a Jaderné elektrárny Dukovany
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.5.2017 / 12.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze