Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Setkání krajů k problematice Smart Region

Setkání krajů k problematice Smart Region
V pátek 5. května 2017 se v Jihlavě setkali zástupci krajů, aby si předali informace a vyměnili zkušenosti se zaváděním přístupu Smart City do praxe na regionální úrovni, a otevřeli vzájemnou diskusi k možnosti vzniku jednotného vymezení a metodiky Smart Region.
 

 
 

Koncept Smart City (chytré, popř. inteligentní město) se v Evropské unii objevuje od roku 2007 v souvislosti s problematikou využívání moderních technologií a inovativních řešení pro zajištění udržitelného rozvoje měst. Hlavní motivací pro realizaci tohoto konceptu v praxi je snižování globálních emisí a spotřeby energií, s cílem zlepšit kvalitu života ve městech a omezit negativní dopady na životní prostředí. Otázkami udržitelného rozvoje a zlepšování kvality života se však intenzivně zabývají nejen města, ale i vyšší územní celky, a proto se v současné době hovoří též o přístupu Smart Region.


Klíčovými konkrétními oblastmi, v nichž lze přístup Smart City/Smart Region uplatnit, jsou především energetika a doprava, koncept je však možné využít i pro inteligentní řešení dalších agend, které jsou pro města či regiony prioritní.


„Otevření vzájemného dialogu a předání dosavadních zkušeností mezi kraji velmi vítám, neboť o zavedení přístupu Smart Region v současné době uvažujeme i na Vysočině,“ uvedl Pavel Pacal, náměstek hejtmana kraje pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování. „Věřím, že tento komplexní přístup zkvalitní a obohatí naše plánované rozvojové aktivity o chytrá řešení, a to zejména v oblastech dopravy, energetiky, zdravotnictví a životního prostředí, a podpoří tak udržitelný růst našeho regionu,“ doplnil.


Setkání zástupců krajů k problematice Smart Region se uskutečnilo pod záštitou Regionální stálé konference pro území Kraje Vysočina.


EU_fond soudržnosti

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.5.2017 / 11.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze