Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Modernizace hlavního tahu Jihlava – Třebíč v pondělí zavře průtah Brtnicí

Evropské peníze pomohly k rekonstrukci dalších kilometrů silnice z Jihlavy do Pelhřimova
Plánovaná modernizace silnice II/405 v úseku průtah Brtnicí zcela uzavře tuto část spojnice Jihlava – Třebíč už od pondělí 15. května. Pro osobní dopravu je objízdná trasa vedena z Brtnice po silnici II/403 směr Stonařov, za Jestřebím po II/402 směr Kněžice a dále na Zašovice obousměrně. Zdržení oproti obvyklé trase nezabere déle než deset minut.
 

 
 

Nákladní doprava bude ze směru Jihlava – Brtnice odkláněna na objízdnou trasu už v Jihlavě. Automobily v rozmezí 7,5 – 16 tun budou do Třebíče navedeny po I/38, ve Stonařově se napojí na II/402 a přes Kněžice se zpět vrátí na II/405, po které dojedou do Třebíče. Automobily nad 16 tun budou do Třebíče navedeny po I/38 až do Moravských Budějovic, dále po II/152 do Jaroměřic n/R a po II/360 do Třebíče (tato objízdná trasa je shodná s objížďkou pro akci I/23 Bráfova třída v Třebíči). Důvodem je neúnosný most mezi Kněžicemi a Zašovicemi, který má výhradní zatížitelnost pouze těch zmiňovaných 16 tun. Obě objízdné trasy pro těžkou dopravu jsou vedeny obousměrně.  Uzavírka potrvá do podzimu letošního roku.

 

 V případě frekventované spojky II/405 mezi Jihlavou a Třebíčí bude stavebně řešen rizikový úsek na výjezdu z Brtnice směr Třebíč v délce 0,83 km. V rámci rekonstrukce silnice dojde k výměně celé konstrukce vozovky, úpravě jejího směrového a výškového řešení včetně rekonstrukce opěrných zdí a vybudování nové zárubní gabionové zdi. Cena stavební prací se vyšplhá přibližně na 35 miliónu korun vč. DPH, které by měly být spolufinancovány z evropských a státních zdrojů v maximální výši 90%. Kraj Vysočina chce konkrétně využít prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu Evropský fond pro regionální rozvoj.


Logo silnice

  • Karel Liška a Markéta Majdičová, odbor dopravy a silničního hospodářství
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 11.5.2017 / 11.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze