Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Luďka Veselá – paní učitelka s velkým respektem a uznáním

Luďka Veselá
O tom, že jsou učitelé především na základních školách našimi vzory, máme k nim přirozený respekt a formují náš přístup ke vzdělávání, není třeba diskutovat. Na druhou stranu, pokud je jejich práce výjimečná, více než 30 let učili psát a počítat stovky žáků, kteří o nich mluví jako o svých vzorech, vzpomínají na společné roky a těší se, až jejich PANÍ učitelka bude učit jejich děti, pak si zaslouží ocenit, alespoň poděkováním a vyjádřením velkého obdivu. A přesně tak se stalo i v případě paní učitelky Luďky Veselé, která působí na Základní škole Lánecká ve Světlé nad Sázavou.
 

 
 

Pozvání radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jany Fialové adresované paní učitelce Luďce Veselé bylo iniciované ze strany rodičů dětí. Za více než třicet let její praxe na Základní škole Lánecká ve Světlé nad Sázavou jí lavicemi prošly stovky dětí, dnes už jsou velké a mají své rodiny a paní učitelka seznamuje se světem další generaci. „Moc bych si přála, aby veřejnost věděla více o práci pedagogů, více se o ní mluvilo, zviditelňovali se výsledky jejich práce a aby tu bylo více prostoru pro hledání řešení problémů, se kterými se v práci denně potkávám. Přála bych si více prostředků pro sport, pro organizaci volného času dětí, přála bych si, aby moji mladší kolegové a kolegyně měli více nástrojů i prostředků pro motivaci dětí. Vidím, že se situace hodně zlepšuje, ale stále je co napravovat. Rok od roku roste administrativa, lidé spolu méně napřímo komunikují a ztrácí se vztahy. Může za to trochu i technika,“ říká sympatická paní učitelka Luďka Veselá, kterou do sídla Kraje Vysočina doprovodili rodiče i žáci.

 

„Paní učitelka Veselá je srdcařka, má jasno, co od dětí chce, ví, jak je to naučí, jak je zabaví a jak si získá jejich důvěru. Velice krásně mluvila o svých kolegyních na základní škole, o své práci, na kterou nikdy nezanevřela a věnovala jí každou volnou chvilku. Mám radost, že jsem se mohla s paní učitelkou potkat, poslechnout si její životní příběh a moc bych si přála, aby v našich školách takových pozitivních lidí, kteří vychovávají novou generaci, bylo víc. Ale jsem optimista, ono jich JE víc,“ říká Jana Fialová, radní Kraje Vysočina.


Foto: Jana Fialová a Luďka Veselá

Setkání

Setkání

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.5.2017 / 10.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze