Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Přijďte zažít Noc literatury v Kraji Vysočina

Přijďte zažít Noc literatury v Kraji Vysočina
10. květen je již několik let spojován s literárním happeningem nazývaným Noc literatury, a to nejen u nás, ale i ve světě. Cílem je prezentace a zviditelnění současné evropské literatury prostřednictvím série veřejných čtení. Kouzlo Noci literatury spočívá v „trojí atraktivitě“ představující spojení neobvyklého místa, zajímavého textu a originálního způsobu prezentace. Místa jsou vybírána tak, aby účastníci měli příležitost nahlédnout do zajímavých, různorodých a případně i s literaturou dosud nespojovaných prostor. Na každém z vybraných míst pak čte známá osobnost v půlhodinových intervalech ukázku z jedné současné knihy evropského autora.
 

 
 

V Kraji Vysočina se bude číst například v Havlíčkově Brodě, a to v Krajské knihovně Vysočiny, v Galerii výtvarného umění a v Kavárně Vysočina. Číst přijdou Tereza Šnajdr Stýblová, rozhlasová a televizní moderátorka, Vladimíra Vokůrková a Richard Vokůrka, oba členové Horáckého divadla Jihlava. Noc literatury zde bude zahájena od 18 hodin a i další začátky (v 18:45 a v 19:30) jsou stejné, aby se posluchači stačili přemístit. Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě navíc připraví dílničku pro děti poslouchajících rodičů, která bude otevřená od 18 do 20 hodin.


Sérii veřejných čtení z vybraných děl současné evropské literatury nabídne ale také např. Jihlava. I zde se můžete zaposlouchat (od 19 hodin) do úryvků zajímavých současných knih v podání herců Horáckého divadla Jihlava a číst se bude v Městské knihovně Jihlava, Bráně Matky Boží a třetím místem je Kafárie. Z dalších měst se k Noci literatury hlásí Nové Město na Moravě, Humpolec či Pelhřimov.


Dle aktuálních informací proběhne na území České republiky letošní Noc literatury ve více než 50 městech, bližší informace je možné sledovat na www.nocliteratury.cz. Noc literatury organizují Česká centra ve spolupráci se Svazem knihovníku a informačních pracovníků České republiky (SKIP).


Přijďte zažít Noc literatury v Kraji Vysočina
  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.5.2017 / 9.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze