Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Horácké divadlo Jihlava uvede na Velké scéně Hru snů, zároveň odstartuje hlasování v anketě Horác

Horácké divadlo Jihlava uvede na Velké scéně Hru snů, zároveň odstartuje hlasování v anketě Horác
Soubor Horáckého divadla v Jihlavě nastudoval drama švédského autora Augusta Strindberga Hra snů, které v premiéře představí na Velké scéně v sobotu 13. května od 19.00 hodin. Hra snů je fantaskní hrou, ve které se stejně jako ve snu obrazy, situace a postavy prolínají, vynořují jakoby ze vzpomínek, z podvědomí. Původní hudbu k inscenaci zkomponoval Vladimír Franz, režie hry se ujal Zbyněk Srba.
 

 
 

Dílo patří k neznámějším dramatům Augusta Strindberga, pro svou inscenační náročnost však není na divadelních prknech často uváděno. Nelehkého úkolu vytvořit zajímavou scénu se zhostil Petr Kastner, který na jevišti vytvořil jakousi „křižovatku cest“, kde důležitou roli hrají různé prolínající se cesty, mosty, moře, střídání světla a tmy (jako metafora plynutí času) a kde neposlední roli hrají rámy dveří jako symbolické vstupy do různých krajin (reálných i snových). Důležitou součástí scény jsou také projekce Martina Studeckého.  Fantaskní kostýmy navrhla hostující Kateřina Hájková.


Tradičně s touto poslední premiérou abonentního cyklu sezóny vyhlašuje Horácké divadlo i letos už 25. ročník divácké ankety Horác a také druhý ročník ankety Malá Thálie.


Od 13. května až do konce června budou v divadle k dispozici anketní lístky a schránky k jejich odevzdání. Do ankety Horác se pravidelně zapojuje přes dvanáct set diváků, kteří v kategoriích Inscenace, Výprava, Herec, Herečka a Mladý talent hlasují pro své favority z právě vrcholící sezóny.


Od loňského roku se k anketě Horác připojila Herecká asociace, která opět udělí ocenění Malá Thálie, a to vítězi s nejvyšším počtem hlasů z kategorií Herec / Herečka.


Slavnostní vyhlášení výsledků divácké ankety Horác a Malá Thálie proběhne v letošním roce v rámci programu Noci divadel 18. listopadu 2017. Ocenění Malá Thálie předá prezident Herecké asociace Jiří Hromada.


Anketní lístky budou v rámci večera slosovány a tři vylosovaní diváci vyhrávají jednu abonentní legitimaci na sezónu 2017 – 2018.


Hra snů

Hra snů

Hra snů

Hra snů

 Hra snů

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.5.2017 / 5.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze