Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vítězství v soutěžní jízdě zručnosti obhájil Vašek Provazník z humpolecké zemědělky

traktor
Václav Provazník sice studuje teprve 3. ročník České zemědělské akademie v Humpolci, ale řídit traktor zvládá lépe, než kterýkoli jeho mnohem starší kolega. Dnes ve Světlé nad Sázavou obhájil své loňské vítězství v jízdě zručnosti. Nejen, že byl ze všech 24 přihlášených zástupců krajských zemědělských škol na překážkové trati nejrychlejší, ale mohl si dovolit i jeden trestný bod. Za svou vítěznou jízdu si odnesl akuvrtačku, kterou mu předala za Kraj Vysočina radní Jana Fialová.
 

 
 

Tři nejlepší studenti – zruční řidiči traktorů postupují do celostátního kola. Stejně jako v tom dnešním  krajském budou muset zvládnout překážkovou trať minimálně o 11 překážkách a také přesvědčit komisaře, že respektují bezpečnost práce se zemědělskou technikou. „Pokud se podíváme do výsledků soutěže, zjistíme, že největší problémy našim soutěžícím stále dělá couvání, zastavování na přesnost nebo těsný slalom. Na druhou stranu průjezd osmičkou nebo zastavení na přesnost mají nacvičené dobře. Celou soutěžní trať musí stihnout projet do osmi minut, čas dnešního vítěze nepřesáhl 2:40, což je na pochvalu,“ říká ředitel České zemědělské akademie Otakar Březina.

 

Výsledky krajského kola soutěže v jízdě zručnosti

1.      Václav Provazník, Česká zemědělská akademie, Humpolec

2.      Martin Klement, Česká zemědělská akademie, Humpolec, pracoviště Světlá n. Sázavou

3.      Roman Bartošek, SPŠ a SOU Pelhřimov, pracoviště Kamenice n. Lipou

„Kraj Vysočina, jako zřizovatel většiny středních škol v regionu, má snahu pomáhat s jejich moderním vybavením. Studenti zemědělských oborů tak mohou praxi provádět na nejmodernější technice, se kterou hospodaří největší zemědělské podniky. Například loni byl pro Českou zemědělskou akademii v Humpolci pořízen traktor s pluhem. Letos si díky státní dotaci škola koupí hned dva trenažéry pro autoškolu, tak aby je mohli využívat studenti v Humpolci i na pracovišti ve Světlé nad Sázavou,“ informovala Jana Fialová.

 

Krajského kola soutěže v jízdě zručnosti se účastnily školy a jejich pracoviště: Česká zemědělská akademie Humpolec, SPŠ a SOU Pelhřimov, Střední průmyslová škola Třebíč, SOŠ Nové Město na Moravě, Hotelová škola Světlá a SOŠ řemesel Velké Meziříčí, VOŠ a SŠ veterinární, zemědělská a zdravotnická Třebíč, VOŠ a SOŠ zemědělsko-technická Bystřice nad Pernštejnem.


Foto: Jana Fialová s vítězem krajského kola jízdy zručnosti Václavem Provazníkem.

jízda zručnosti

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.5.2017 / 4.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze