Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Daňové příjmy Kraje Vysočina v prvním čtvrtletí 2017

Daňové příjmy Kraje Vysočina v prvním čtvrtletí 2017
Na začátku roku 2017 vykazují daňové příjmy Kraje Vysočina velice uspokojivý stav. Podle čísel, které dnes projednala Rada Kraje Vysočina, si kraj v prvním čtvrtletí letošního roku připsal ze všech sdílených daní již 1,1 miliardy korun, tedy cca o 137 miliónů korun více než ve stejném období minulého roku. „Uspokojivý je nejen reálný stav, ale také stav rozpočtovaný. Oproti plánu má v současné době kraj na straně příjmů o 56,5 miliónu korun více než při sestavování rozpočtu předpokládal,“ informovat náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a majetku Josef Pavlík.
 

 
 

Meziročně vyšší sdílené daně zaznamenal Kraj Vysočina u všech položek. Podle náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Josefa Pavlíka je dlouhodobější příznivý vývoj daňových příjmů příležitostí případného budoucího navýšení prostředků na Fondu strategických rezerv, tak aby měl Kraj Vysočina i v dalších letech jisté a bezproblémové krytí všech plánovaných rozvojových projektů.

 

Kraj Vysočina v roce 2017 hospodaří s rozpočtem, který má na straně daňových příjmů plánovanou částku 4,3 miliard korun, tedy o 400 miliónů korun více než v roce 2016.


  • Anna Krištofová, odbor ekonomický
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.5.2017 / 2.5.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze