Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Malá scéna Horáckého divadla ožije monodramatem Současně

Současně
Devět set padesátou sedmou premiérou Horáckého divadla Jihlava představuje ironické monodrama Jevgenije Griškovece Současně. Text bude vůbec poprvé inscenován v České republice, v režii ředitele Horáckého divadla Jihlava Ondreje Remiáše a v hereckém podání Lukáše Matěje. Divadelní příznivci ho poprvé uvidí ve středu 3. května v 19:30 na Malé scéně.
 

 
 

Remiáše. Ačkoliv se inscenace přesně hodí do záměru rozvíjet Malou scénu a otevřít ji různým žánrům, prvotní impulz k realizaci byl jiný, Ondrej Remiáš vysvětluje: „Inscenace vznikla netradičně nad rámec dramaturgického plánu této sezóny, z určitého vnitřního přetlaku, z potřeby udělat něco navíc a vykřičet se,“ svěřil se Ondrej Remiáš s tím, že celé vyprávění je dokresleno humorem a ironií nad prostými, každodenními životními okamžiky běžného člověka.


Lukáš Matěj je v angažmá v Horáckém divadle od roku 2010. Zkušenost s divadlem jednoho herce má z brněnské JAMU, kde nastudoval hru Škorpion, kterého jste zabil, si k Vám pokaždé najde cestu, kterou posléze hrál i jako člen Divadla Šumperk. Na otázku, zda existují slova, jimiž by se dal popsat pocit herce ocitnuvšího se sám uprostřed jeviště, odpovídá parafrází textu ze hry: „Cítili jste to? Hodina deset v jediném zlomku vteřiny.“

 

O autorovi

Jevgenij Griškovec je rodilý Sibiřan, jeden z nejúspěšnějších a nejpopulárnějších ruských spisovatelů současnosti získal značné renomé jak v Rusku, tak v západní Evropě.


Fotografie ze zkoušky:

Foto

Foto 2

Foto 3

  • Zpráva zpracována z podkladů Horáckého divadla Jihlava
  • Více informací Miroslava Kvíčalová, tel.: 736 528 433, e-mail: kvicalova@hdj.cz
  • Foto: Zdeněk Stejskal, HDJ
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 28.4.2017 / 28.4.2017

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies