Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské nemocnice dostanou více peněz za pohotovost

Krajské nemocnice dostanou více peněz za pohotovost
Rada Kraje Vysočina schválila navýšení ročního příspěvku na zajištění pohotovostní služby pro každou krajskou nemocnici o jeden milion korun. „Kraj Vysočina každoročně rozděluje do svých nemocnic stejným dílem přibližně 20 milionů korun na zajištění lékařské pohotovosti. Tato částka však nedokáže pokrýt skutečné náklady, které nemocnicím s poskytováním služby vznikají. Rostou nejen mzdové náklady, ale nově musí nemocnice zabezpečit lékárenskou pohotovost o svátcích, což donedávna suplovaly lékárny ve velkých obchodních centrech,“ uvedl Vladimír Novotný, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví.
 

 
 

Kraj Vysočina je ze zákona povinen zajistit pohotovostní služby na svém území, což zahrnuje lékařské, lékárenské i zubařské pohotovostní služby, a také ohledání těl zemřelých mimo zdravotnická zařízení. „Vzhledem k tomu, že se v současné době terén na lékařské pohotovostní službě podílí jen velmi omezeně, a zajištění tak leží především na lékařích našich nemocnic, vzniká tím obrovská zátěž těchto lékařů, zejména na urgentních provozech. Nemocnicím tak každoročně vzniká ztráta, která se negativně promítá do jejich hospodaření. Zvýšený příspěvek od kraje by měl nemocnicím tuto ztrátu kompenzovat,“ dodal náměstek hejtmana Vladimír Novotný.


Pohotovostní službu vyhledalo na Vysočině v loňském roce v nemocnicích v Jihlavě, Třebíči, Havlíčkově Brodě, Pelhřimově a Novém Městě na Moravě asi 33 tisíc lidí. 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 25.4.2017 / 25.4.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies