Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina požádá ministerstvo životního prostředí o další peníze na kotlíky

Kotlíky
Ještě tento týden požádá Kraj Vysočina ministerstvo životního prostředí o dalších 238,8 milionů korun na výměnu starého kotle za nový. Podle informací náměstka hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavla Pacala bude pro občany druhá výzva vyhlášena v okamžiku, kdy ministerstvo krajský projekt schválí. A to by se mohlo se stát na podzim letošního roku. „Podáním žádosti o další dotace pro majitele nemovitostí v Kraji Vysočina se zavazujeme uspokojit dalších minimálně 2 486 žadatelů, tedy o téměř 900 více než v předchozí výzvě.
 

 
 

Druhá vlna kotlíkových dotací se bude od té předchozí lišit zejména v typech podporovaných kotlů. Nově už nebude možné instalovat kotle výhradně na uhlí a kombinované kotle s ručním přikládáním. Zájemci o dotaci budou moci získat 75 – 80 % svých nákladů, a to dle typu nově pořízeného kotle. Nejvyšší částka může činit až 120 tisíc korun. Míra podpory bude navýšena o 7 500 korun v obcích Humpolec, Pacov, Bystřice nad Pernštejnem, Hradec a Ledeč nad Sázavou. „Tyto obce jsou v dokumentu Střednědobé strategie zlepšení kvality ČR označena za prioritní. Jedná se o dokument ministerstva životního prostředí, který lokalizuje oblasti, ve kterých  je dlouhodobě překračován limit konkrétních škodlivých látek,“ říká Pavel Pacal. Finanční prostředky na výměnu kotlů vlastníci rodinných domů získají po úspěšném schválení žádostí. Ty se budou do druhé vlny podávat pravděpodobně elektronicky.

Kraj Vysočina podpořil v první vlně kotlíkových dotací téměř 2 300 výměn stacionárních spalovacích zdrojů oproti plánovaným 1 787. Přijato bylo více jak 3 000 žádostí, některé nebylo možno podpořit z důvodu nedostatku finančních prostředků.  


 

Logolink


Poměr realizovaných výměn kotlů v 1. vlně

 kotlíkových dotací na Vysočině

Typ nového zdroje tepla

poměr v %

Kotel výhradně na uhlí

10,5

Kombinovaný kotel uhlí/biomasa

34,3

Kotel výhradně na biomasu

26

Kondenzační plynový kotel

12,2

Tepelné čerpadlo

17


  • tisk@kr-vysocina.cz
  • Eva Láníková, odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 25.4.2017 / 25.4.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2019 > Srpen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze