Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Turistická informační centra dostanou i letos krajskou dotaci

TIC
I v roce 2017 podpoří Kraj Vysočina ze svého rozpočtu provoz a rozvoj regionálních turistických informačních center. Kritéria pro přidělení dotace letos splnilo všech 36 „íček“, která si rozdělí celkem 1 447 796 korun. „Větší část peněz půjde na vydávání a aktualizaci propagačních materiálů, obnovu výpočetní techniky v centrech nebo na pořízení venkovního mobiliáře, jako jsou vitríny nebo lavičky,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová. Dotace musí ještě schválit zastupitelstvo kraje na svém příštím jednání.
 

 
 

V současné době působí v kraji 45 turistických informačních center, která provozují obce a města, ale také soukromé subjekty. „Kraj Vysočina podporuje centra už od roku 2008 a za tu dobu se podařilo rozdělit přibližně deset milionů korun. Dotaci mohou získat pouze centra, která mimo jiné nabízí své služby celoročně, otevřeno mají minimálně pět dní v týdnu nebo v případě výrazného sezónního charakteru lokality nabízí služby minimálně tři měsíce v roce opět pět dní v týdnu,“ dodala náměstkyně Jana Fischerová. Kromě tradičních informačních center v regionálních městech a oblíbených turistických destinacích vznikají v posledních letech i centra nová, a to například v zámku ve Světlé nad Sázavou, v Řásné nebo v Panském dvoře v Telči.

 

Plné znění Zásad Kraje Vysočina pro poskytování dotací na podporu turistických informačních center v Kraji Vysočina lze nalézt na www.kr-vysocina.cz – kultura a památky – cestovní ruch – Zásady na podporu TIC.


  • Více informací Zuzana Vondráková, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 19.4.2017 / 19.4.2017

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies