Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek navštívil hejtmana Dolního Rakouska Erwina Prölla

Hejtman Jiří Běhounek na návštěvě v St. Pöltenu
Pozdravit a poděkovat za dlouholetou spolupráci přijel do St. Pöltenu koncem minulého týdne hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Jeho dolnorakouský protějšek Erwin Pröll totiž po 25 letech ukončil působení ve své funkci. „Nastavená spolupráce obou regionů v oblasti kultury, cestovního ruchu, zdravotnictví, IZS, vzdělávání i v dalších oblastech funguje a já věřím, že v ní budeme s novou hejtmankou paní Mikl – Leitnerovou úspěšně pokračovat,“ ubezpečil hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

Ministři zdravotnictví ČR a Rakouska v lednu minulého roku podepsali rámcovou smlouvu mezi Českou republikou a Rakouskem o přeshraniční spolupráci v oblasti zdravotnické záchranné služby. „Prováděcí smlouva definuje spolupráci při poskytování ZZS mezi Krajem Vysočina a spolkovou zemí Dolní Rakousko. V případech ohrožení života pacienta nebo jeho zdraví umožní výjezdovým skupinám ZZS Kraje Vysočina zabezpečovat péči i na území Dolního Rakouska a naopak,“ vysvětluje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.


Přeshraniční spolupráce obou krajů funguje v rámci skupiny příhraničních regionů 3+1 (Jihomoravský a Jihočeský kraj, Kraj Vysočina a spolková země Dolní Rakousko) už od roku 2002.


Erwin Pröll zastával úřad zemského hejtmana od roku 1992. V dubnu na jeho místo nastupuje bývalá spolková ministryně vnitra a dosavadní zástupkyně hejtmana Johanna Mikl – Leitnerová.


FotoFoto

  • Jiří Wiche, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
  • Foto: NLK Burchhart


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 3.4.2017 / 3.4.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies