Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Pracovníci spolu s klienty Domova Háj uspořádali Cuketové hody

Scukněme se s cuketou
Klienti Domova Háj u Ledče nad Sázavou se připravují na proces transformace, který jim umožní více se začlenit do běžného života. Podstatnou dovedností je i umět si uvařit a právě tyto schopnosti rozvíjí klienti za pomoci projektu Umíme si uvařit, aneb scukněme se s cuketou, čili cuketové hody. Poslední březnovou středu projekt vyvrcholil přípravou několika pokrmů, které nakonec složily celé téměř profesionální menu.
 

 
 

„Jako porota jsme to měli velmi těžké. Proto až losování nakonec rozhodlo, že vítězem realizovaných receptů se stal tým, který připravil osvěžující cuketovou limonádu,“ uvedl jeden z porotců, náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk.


Klienti Domova Háj celý program vtipně zahájili písní Cukety jdou, následně se rozdělili do pěti skupin a každá z nich připravovala jeden pokrm. Cuketové hranolky s česnekem a parmazánem představovaly předkrm, polévka byla cuketová s opečenými krutóny a sýrem, hlavní chod se podával v podobě cuketových karbanátků se šťouchanými brambory, nechyběl zákusek – cuketový dort s tvarohovým krémem a k tomu všemu se podávala limonáda z cuketové šťávy, jejíž tvůrci získali pěkný dárek.


Projekt studentek druhého ročníku dálkového studia SVOŠS Jihlava oboru sociální péče cuketovými hody nekončí, naopak bude pokračovat ve vytvoření kuchařky se všemi shromážděnými recepty, které přivezli hosté a návštěvníci akce i přátelé domova. „Důležité je, aby byly recepty jednoduché, ideálně pro šestičlennou domácnost našich klientů a také složené ze surovin, které jsme si schopni na zahrádkách vypěstovat,“ vysvětlila na závěr ředitelka domova Dana Pajerová.


Klienti Domova připravovali svá menu za podpory pracovníků organizace v rámci nácviku samostatnosti a schopnosti naučit se vařit ze zdravých surovin. Součástí akce se stala i ukázka přípravy stolování a nácviku slavnostního prostření stolu. V rámci doprovodného programu si mohli všichni návštěvníci prohlédnout všechny prostory Domova Háj a nahlédnout do rukodělné dílny, ve které se danou chvíli vyráběly kroužky na ubrousky.


  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 30.3.2017 / 30.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze