Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina podpoří oslavy obcí rovným milionem korun

Kraj Vysočina podpoří i letos oslavy obcí
S velkým zájmem se už tradičně setkávají dotace na oslavy obcí v Kraji Vysočina. Letos na krajský úřad dorazilo 53 žádostí, přičemž krajský rozpočet podpoří akce 47 obcí, které splnily kritéria dotačního titulu. „Peníze obce z Vysočiny využijí například na oslavy výročí jejich založení, na setkání rodáků, výročí sboru dobrovolných hasičů nebo na připomenutí životních jubileí jejich významných osobností. Těší mě, že v menších obcích našeho regionu existují aktivní lidé, kteří svůj volný čas věnují společenskému životu a podpoře kulturního dění,“ uvedla náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

Zastupitelstvo Kraje Vysočina dnes dotace schválilo. Krajské prostředky tak podpoří například vysvěcení vlajky a znaku obce Skorkov, oslavu 700 let první zmínky obce Kotlasy, setkání rodáků v Horních Radslavicích, oslavy 25. výročí osamostatnění obce Zubří, 120. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Újezd nebo vzpomínkové setkání u příležitosti 75. výročí úmrtí Jana Kubiše, rodáka z Dolních Vilémovic.


Tuto dotaci poskytuje Kraj Vysočina místním samosprávám desátým rokem a za tu dobu včetně letošních dotací mezi 480 úspěšných žadatelů rozdělil bezmála 13,5 milionu korun.


  • Klára Kotlíková, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 28.3.2017 / 28.3.2017 | Zveřejnit od: 28.3.2017 | Účinnost od: 28.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze