Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Žďár nad Sázavou hostí výstavu trofejí zvěře

Žďár hostí výstavu loveckých trofejí
Zástupci Myslivecké rady okresního mysliveckého spolku ČMMJ ve Žďáře nad Sázavou ve čtvrtek 23. března slavnostně zahájili Chovatelskou přehlídku trofejí zvěře ulovené v honitbách okresu Žďár nad Sázavou a Oblasti chovu jelení zvěře „Žďárské vrchy“ v roce 2016.
 

 
 

Chovatelská přehlídka představuje kontrolu a zhodnocení chovu jednotlivých druhů zvěře v okrese. V závěrečné fázi je prezentována výstavou trofejí zvěře, která do určité míry zobrazuje kvalitu zvěře v jednotlivých honitbách okresu a zároveň je zdrojem poučení o správnosti lovu. V průběhu zahájení chovatelské přehlídky trofejí zvěře zněly tóny mysliveckých fanfár. Vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Krajského úřadu Kraje Vysočina Eva Horná poděkovala všem přítomným, že představují myslivost v celé své podobě. Ta v sobě zahrnuje mnoho aspektů, jako jsou chov zvěře, obornictví, bažantnictví, ochrana zvěře a jejích biotopů, osvěta, myslivecká kynologie a samozřejmě dodržování mysliveckých zvyků a tradic. S myslivostí je spjato používání myslivecké mluvy, úlomků, zálomků, konání výřadů a výloží, pasování na myslivce či lovce, ale i například zmiňované troubení.


Sál Hasičské vzájemné pojišťovny ve Žďáře nad Sázavou nabízí ode dneška do neděle 26. března 2017 výstavu trofejí zvěře ulovené v roce 2016 pro veřejnost, včetně ukázek trofejí z lišky, jezevce, prasete divokého, jelení zvěře, jelena siky, srnčí zvěře a dančí zvěře.

 

V roce 2016 bylo na Žďársku odloveno 48 kusů jelení zvěře a pro zajímavost lze uvést i odlov jelena sika a dybovského v počtu 29 kusů a jelence běloocasého v počtu 29 kusů. „V minulém roce došlo ke snížení normovaných stavů jelení zvěře v oblasti chovu jelení zvěře Žďárské vrchy, což by mělo mít pozitivní dopad na zdravotní stav lesních porostů na tomto území,“ dodal v závěru zahájení výstavy vedoucí oddělení lesního hospodářství a myslivosti Krajského úřadu Kraje Vysočina Jiří Bartoš.

 

  • Eva Horná, odbor životního prostředí a zemědělství, Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 512, e-mail: horna.e@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 24.3.2017 / 24.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze