Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Stávka v dopravě se Vysočině vyhne

Vedení Kraje Vysočina touto cestou informuje širokou veřejnost, že nemá informace o tom, že by dopravní odbory kterékoli přepravní společnosti na Vysočině uvažovaly o připojení se k avizované nedatované celorepublikové stávce řidičů autobusů. Znamená to, že v Kraji Vysočina je základní dopravní obslužnost zajištěna nadále v režimu, na který jsou cestující zvyklí. I přes rozporuplná vyjádření předsednictva Odborového svazu dopravy tomu NIKDY nebylo jinak.
 

 
 

„V současné době není sebemenší důvod přenášet nervozitu z pražské centrály Odborového svazu dopravy na Vysočinu. Všech 21 dopravců zajišťujících pro kraj základní dopravní obslužnost s dodatky smluv souhlasí, většina z nich je už i podepsala. Dopravci měli zájem znění dodatků s námi řešit v klidu a racionálně ve prospěch řidičů i cestujících. I proto na Vysočině došlo k dohodě o navýšení plateb rychle a bez problémů. Stejně jako ostatní kraje ale nyní řešíme s Vládou, jak nám bude tento nařízený výdaj kompenzovat,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že pracovně-právní vztahy zaměstnavatelů a zaměstnanců už Kraj Vysočina nemůže ovlivnit.

 

V letošním roce je Kraj Vysočina v rámci schváleného rozpočtu připraven vyplatit autobusovým dopravcům kompenzaci prokazatelné ztráty ve výši 334,6 miliónu korun, a to vč. 34,9 miliónového navýšení, které nařídila svým rozhodnutím Vláda ČR.


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.3.2017 / 24.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze