Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zahraniční vztahy

Mobilní verze webu

Na apríla za speciální zvýhodněné vstupné otevře své brány Hrad Kámen

Hrad Kámen
O prvním dubnovém víkendu vstoupí Hrad Kámen do své 44. sezóny. „Návštěvníci se mohou těšit hned na několik novinek, z nichž nejvýraznější bude přemístění pokladny. Dále dojde v expozici k obměně vystavených kočárků a kolébek tak, aby byl hrad stále atraktivní i pro ty návštěvníky, kteří se sem opakovaně vrací. V loňském roce absolvovalo prohlídku hradu 18 051 návštěvníků, což je nárůst oproti předchozímu roku o více než dva tisíce,“ uvedla náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

Během velikonočních svátků bude hrad otevřen od pátku 14. dubna do pondělí 17. dubna. Návštěvníky v tyto dny určitě potěší po zimě probouzející se alpínum hradu s prvními jarními kvítky. V průběhu května dojde ke zlepšení zázemí pro návštěvníky hradu, a to díky přemístění pokladny. Stávající venkovní dřevěný stánek umístěný už více než deset let na torzu bývalého pivovaru bude zrušen a pokladnu návštěvníci najdou ve vstupních prostorách hradu, což zajisté ocení v případě nepříznivého počasí. Odbavení zpříjemní i nový pokladní systém a uzamykatelné úložné skříňky. Chybět samozřejmě nebude ani prodej suvenýrů. Společně s novou pokladnou dojde i k vytvoření malé výstavní síně, ve které bude v letošním roce prezentováno hned několik historických kočárků a kolébek z rozsáhlé sbírky, které je Kraj Vysočina vlastníkem. Tato výstava bude zdarma přístupná v rámci služeb pro návštěvníky.

 

Dále stejně v předchozích letech budou i letos od května do srpna vždy dvakrát denně ve vybraných víkendech probíhat komentované prohlídky hradního parku, a to 13. a 14. května, 15. a 16. července, 19. a 20. srpna. V měsíci červnu se navíc park zapojí do Evropského víkendu otevřených zahrad, kdy se ve dnech 10. a 11. června komentované prohlídky rozšíří o znalostní kvíz a květinové vazby umístěné do hradního interiéru. Nadto v neděli bude pro děti připravena nafukovací dráha s názvem Přeskoč, přelez, recykluj. Na děti ale myslí Muzeum Vysočiny Pelhřimov, které je provozovatelem hradu, po celou sezónu. Základním pilířem aktivit zaměřených na malé návštěvníky jsou ve vybraných termínech speciálně uzpůsobené prohlídky hradních interiérů. Hrad Kámen bude hostit i další tradiční akce se šermíři, a to o víkendu 8. a 9. července s názvem Kámen napříč staletími a o víkendu 5. a 6. srpna Kámenské hradohraní, a v programu nechybí ani návštěvnicky oblíbené noční kostýmované prohlídky. Bližší informace najdete na webových stránkách http://www.hradkamen.cz/.

A dobrá zpráva na závěr – vstupné zůstává ve stejné výši jako v předchozím roce.


Leták


  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz


 

Co můžete vidět na hradě Kámen


Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 22.3.2017 / 22.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Zahraniční vztahy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze