Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Brodští rafťáci a bystřičtí šermíři na mistrovstvích světa s podporou Kraje Vysočina

Medaile
Mistrovství světa v raftingu R6 v Japonsku za účasti havlíčkobrodského oddílu kanoistiky a Mistrovství světa šermířů kadetů a juniorů v bulharském Plovdivu, kterého se zúčastní mladí sportovci ze šermířského oddílu z Bystřice nad Pernštejnem. Kraj Vysočina podporuje formou dotací účast na mistrovstvích Evropy a světa ve sportovních disciplínách a pro rok 2017 má v rozpočtu vyčleněných 1,2 milionu korun.
 

 
 

Rada Kraje Vysočina na svém třetím březnovém jednání rozhodla poskytnout dotace dvěma aktuálním žadatelům – oddílu kanoistiky TJ JISKRA Havlíčkův Brod a oddílu šermu TJ Sokol Bystřice nad Pernštejnem.

Mistrovství světa v raftingu R6 2017 v kategorii juniorů do 23 let se uskuteční v japonském Miyoshi na řece Yoshino River letos začátkem října. O cenné kovy bude po získaných nominacích a z pověření Svazu vodáků České republiky – člena Mezinárodní raftové federace bojovat sedm nadějných sportovců z Havlíčkova Brodu, které bude doprovázet trenér, lékař a vedoucí výpravy. „Přes všechnu snahu není v našich silách zabezpečit dostatek finančních prostředků na podobně významné akce. Proto si nesmírně vážíme podpory Kraje Vysočina, který na úspěšné sportovce nezapomíná,“ uvedl předseda oddílu kanoistiky Milan Štěpánek.


V bližším termínu, v prvních deseti dubnových dnech hostí Bulharsko Mistrovství světa šermířů kadetů a juniorů ve městě Plovdiv. Českou republiku a hlavně Vysočinu budou vzhledem ke schválené nominaci Českého šermířského svazu v kategorii kadetů i juniorů reprezentovat dva úspěšní mladí šermíři a v kategorii kadetek se představí nadějná sportovkyně, všichni z oddílu šermu TJ Sokol Bystřice nad Pernštejnem. Za Vysočinu držíme palce a přejeme co nejúspěšnější účast na mistrovstvích!

 

  • Ivo Mach, Milan Kastner, odbor školství, mládeže a sportu, Krajský úřad Kraje Vysočina

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 22.3.2017 / 22.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze