Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina nabízí medikům stipendia

Zdravotnictví: Situace na Vysočině se nemění. Lékaři trvají na svých výpovědích
Rada Kraje Vysočina dnes chválila pravidla, kterými upravuje poskytování nových studijních stipendií pro účely zajištění lékařů pro krajské nemocnice. Určena jsou pro studenty třetích a vyšších ročníků lékařských fakult se sídlem v České republice. „Důvodem je snaha řešit budoucí personální situaci v krajských nemocnicích. Kraj Vysočina je připraven studentům medicíny přispět během studia až 200 tisíc korun za to, že budou po skončení studia pracovat v našich krajských zdravotnických zařízeních,“ říká náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.
 

 
 

Stipendia Kraje Vysočina mají už od nového akademického roku motivovat mediky, kteří úspěšně ukončili nejméně druhý ročník lékařské fakulty, k budoucímu působení v nemocnicích Kraje Vysočina. Upřednostňovány jsou obory v oblasti akutní lůžkové péče vyjádřené prohlášením budoucího zaměstnavatele, se kterými uzavře medik budoucí pracovní smlouvu nebo obory zaměřené na oblast následné lůžkové péče a dlouhodobé lůžkové péče. „Stipendium je stanoveno ve výši 50 tisíc korun pro akademický rok. Může být poskytováno po dobu standardní délky studia a žadatel se zavazuje vykonávat u vybrané nemocnice zřizované Krajem Vysočina povolání tolik let, na kolik mu bylo poskytnuto stipendium,“ vysvětlil podmínky podpory Vladimír Novotný.


V prvním roce je hejtmanství na tato stipendia pro mediky připraveno uvolnit cca jeden milion korun. Dalšími kroky Kraje Vysočina při stabilizaci současného i budoucího personálního obsazení odborných pozic je podle hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka diskuze nad programem podpory lékařů pro získání atestací a  s tím související zohlednění hodnocení lékařů, kteří tvoří zázemí pro vzdělávání nové generace. 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 21.3.2017 / 21.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze