Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajský úřad v roce 2016 evidoval pět peticí a 231 stížností

Rok 2010: Na krajský úřad dorazily čtyři petice a 242 stížnosti
Celkem pět peticí a 231 stížností dorazilo v roce 2016 na Krajský úřad Kraje Vysočina. Vyplývá to ze statistiky vedené krajským úřadem s tím, že nejčastěji podávají lidé stížnosti na dopravní komunikace a obslužnost, na postupy ředitelů krajských příspěvkových organizací, obecně na školství, na zařízení sociální péče včetně služeb nebo na poskytování zdravotní péče.
 

 
 

Dvě z pěti přijatých peticí v roce 2016 byly adresovány přímo hejtmanovi Kraje Vysočina. První byla proti dostavbě zpevněné dráhy na letišti Jihlava. Druhá podporovala obnovení zastavení rychlíkových spojů na vlakovém nádraží Křižanov. Autoři dalších peticí žádali o změnu jízdního řádu linky 840214 spoje 8, když chtěli doplnit zastávku Bory, Dolní Bory škola, v dalším případě poukazovali na činnost příspěvkové organizace v oblasti sociálních služeb a poslední petice vyjadřovala nesouhlas s realizací stavby III/40510 Okříšky – Přibyslavice, přeložka. „Všech pět peticí krajský úřad vyřídil ve stanovené lhůtě a pisatelé byli o vyřízení informováni vždy do 30 dnů ode dne doručení petice,“ informovala Eva Rydvalová z krajského oddělení vnitřní kontroly.


Zatímco v roce 2015 dorazilo na krajský úřad 187 stížností, v minulém roce bylo o 44 podnětů více. „Nicméně ve srovnání s rokem 2015 jsme v loni evidovali nižší počet stížností na postup zaměstnanců Kraje Vysočina při vyřizování záležitostí občanů a snížil se i počet stížností na stav dopravních komunikací. Celkem 92 případů bylo šetřeno a následně vyřízeno orgány kraje. Přitom 22 stížností bylo důvodných nebo částečně důvodných a dalších 70 vyhodnoceno jako nedůvodných,“ doplnila Eva Rydvalová z Krajského úřadu Kraje Vysočina s tím, že přes 13 % stížností bylo anonymních, dalších 32 bylo orgánům kraje zasláno na vědomí a 43 případů Krajský úřad postoupil, protože neměl příslušnost k šetření.

 

  • Eva Rydvalová, oddělení vnitřní kontroly, Krajský úřad Kraje Vysočina

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 21.3.2017 / 21.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze