Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Gymnazista z Jihlavy si vysoutěžil studijní pobyt v USA

Na středních školách roste zájem o studium ruského jazyka
Výrazný úspěch slaví Filip Novotný z Gymnázia Jihlava. Zapojil se do soutěže Centra pro talentovanou mládež, v konkurenci 238 účastníků z celé republiky postoupil mezi třicítku nejlepších a po ústním pohovoru se dostal mezi deset nejlepších, kteří získali stipendium na program CTY Summer 2017, a pojede na tři týdny studovat do New Jersey na univerzitu v Princetonu.
 

 
 

Gymnázium Jihlava nominovalo pět zájemců, a to na základě výsledků v přírodovědných soutěžích. Studenti psali esej v anglickém jazyce a postupující pak absolvovali ústní část. „Osobně pro mě bylo nejnáročnější to, že na esej jsme měli časový limit. Musel jsem si relativně rychle utřídit myšlenky, zachytit to podstatné, dodržet rozsah minimálně tisíc slov a u toho si hlídat angličtinu. Psal jsem na téma světelné znečištění. Je to takové relativně opomíjené téma, které má ale dopady do mnoha oblastí lidské činnosti. Připadalo mi zajímavé na něj upozornit a zamyslet se nad tím, co by se s tím dalo dělat," prozradil o jedné ze soutěžní části Filip, který moc rád cestuje a do USA se určitě měl v plánu někdy podívat. „A když to bude spojené se studiem toho, co mě baví, tak to nemá chybu," pochvaluje si Filip.


Sám je jediným z Kraje Vysočina, který se dostal mezi desítku nejúspěšnějších a zároveň je nejmladším studentem, který studijní pobyt v USA absolvuje. „Filip se tak dostal mezi velice úspěšné studenty, kteří pocházejí hlavně z pražských, brněnských a jiných velkých škol,“ hrdě informoval ředitel jihlavského gymnázia Pavel Suk.


„Jsem zvědavý na univerzitu v Princetonu, těším se, co nového se dozvím a naučím, také na to, že poznám nové lidi, kteří mají podobné zájmy jako já. Určitě se se těším na cestování jako takové, na to, že uvidím zajímavá místa," svěřil se na závěr se svými očekáváními Filip Novotný.  • tisk@kr-vysocina.cz
  • Zpráva zpracována z podkladů Gymnázia Jihlava, více informací Pavel Suk, ředitel školy, tel.: 775 224 952 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 20.3.2017 / 20.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze