Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Víme kam s odpady v Kraji Vysočina

Seminář: Komunální odpady v praxi
Přehled všech fungujících zařízení pro odpady na území Vysočiny je nově možné najít v krajském registru zařízení určených ke sběru, výkupu, využívání nebo odstraňování odpadů.
Kraj Vysočina zajistil zveřejnění přehledu na svých webových stránkách. „V informačním systému mohou občané i podnikatelé získat podrobné informace o umístění zařízení a přijímaných odpadech. Údaje do Registru zařízení na území Kraje Vysočina vkládá a aktualizuje krajský úřad na základě povinností uložených zákonem o odpadech,“ informoval krajský radní pro oblast životního prostředí a zemědělství Martin Hyský.
 

 
 

Registr je dostupný v sekci odpadového hospodářství na následujících internetových stránkách: https://krz.kr-vysocina.cz/Main/Mapa a nahradil dříve používané tzv. websouhlasy, jejichž funkčnost zanikla.


Registr zařízení na území Kraje Vysočina obsahuje informace o zařízeních stacionárních i mobilních a umožňuje rovněž vyhledávání zařízení podle volených parametrů. „Prakticky poskytne informace o všech zařízení od A až do Z, od autovrakoviště až po zpracování elektroodpadu,“ doplnil krajský radní Martin Hyský s tím, že v polovině března registr obsahoval informace o 460 stacionárních a 248 mobilních zařízení provozovaných v Kraji Vysočina.


  • David Kubát, odbor životního prostředí a zemědělství, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 529, e-mail: kubat.d@kr-vysocina.cz.

     

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 20.3.2017 / 20.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze