Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vítězové osmého ročníku soutěže Poznej Vysočinu se připravují na výlet do Prahy

Poznej Vysočinu
Na 81 dvojic nejlepších řešitelů testu školního kola soutěže Poznej Vysočinu ze základních škol Kraje Vysočina se sjelo do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě. Své znalosti uplatnili ve finálovém testu. Nejvyšším počtem správných odpovědí a 43 body se může chlubit Petra Klusáková ze ZŠ T. G. Masaryka Bystřice nad Pernštejnem, druhé místo patří ode dneška Aleši Matějíčkovi ze ZŠ Polná a bronzová skončila Anna Švaňhalová z Gymnázia Žďár nad Sázavou, kteří z rukou náměstkyně hejtmana Jany Fischerové, radní Jany Fialové, náměstka Pavla Fraňka a radního Martina Hyského převzali ceny v podobě notebooku nebo chytrých telefonů. Společně s 37 dalšími úspěšnými řešiteli pojedou za odměnu na výlet do Prahy.
 

 
 

„Soutěž Poznej Vysočinu je určena pro žáky, kteří jsou ochotni naučit se o kraji, ve kterém žijí a studují, něco navíc a sledovat pozorně život kolem sebe. Výsledky, kterých každoročně ti nejlepší přihlášení dosahují, nás nutí mírně posouvat hranici obtížnosti, ale je to ve prospěch obou stran. Všem úspěšným soutěžícím gratuluji a s ostatními se budu těšit příště na viděnou,“ vzkazuje radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

 

Čtyřicet nejlepších pojede na dvoudenní výlet do Prahy. Od pátku 19. do soboty 20. května společně zvládnou návštěvu Pražského hradu, prohlídku výstavy Body The Exhibition, navštíví Národní divadlo, kde se večer podívají na představení Sen čarovné noci. V sobotu vítězové soutěže absolvují komentovanou prohlídku hlavního města a navštíví Planetárium Praha.

 

„Od malička se zajímám o astronomii, s novým vyhraným počítačem budu mít více prostoru na googlování nových informací. S přípravou do soutěže mi pomáhala hodně mamka a určitě i díky ní se mi podařilo vylepšit loňské 37. místo na letošní první. Je to skvělá soutěž, které by měli mít možnost se účastnit úplně všichni, moc doporučuji,“ podělila se o své pocity těšně po vyhlášení výsledků Petra Klusáková ze ZŠ T. G. Masaryka Bystřice nad Pernštejnem.

Soutěže Poznej Vysočinu se žáci vysočinských základních škol mohli letos účastnit poosmé. Je určena pro náctileté druhých stupňů základních škola a víceletých gymnázií, kteří si mohou ověřit své znalosti zejména z oblasti regionálního zeměpisu, místopisu, přírodovědy, historie, kultury a ochrany životního prostředí. Soutěž organizuje Kraj Vysočina spolu s partnery – společností NET4GAS a PSJ. První kolo soutěže proběhlo na jednotlivých základních školách na začátku roku a dva nejlepší řešitelé z každé přihlášené školy byli pozváni 17. března do finálového kola v Jihlavě. Čtyřicítka nejlepších získala cestovní poukaz na nezapomenutelný dvoudenní výlet do Prahy a tři nejlepší se radovali z moderní elektroniky – notebooku nebo chytrých telefonů. Takto velkorysé ocenění mohlo být pro děti připraveno především díky podpoře obou partnerů.

 

Zadání soutěže se skládalo z 25 místopisných otázek, za které mohl soutěžící získat 50 bodů. Kromě tradičních otázek např. na rodiště významných osobností v Kraji Vysočina byla část testu věnována také znalosti významných kulturních událostí v Kraji Vysočina, památek UNESCO, regionálních firem a jejich výrobků.

 

Výsledky 8. ročníku soutěže POZNEJ VYSOČINU

 

1. Petra Klusáková, ZŠ T. G. Masaryka Bystřice nad Pernštejnem

2. Aleš Matějíček, ZŠ Polná

3. Anna Švaňhalová, Gymnázium Žďár nad Sázavou

4. Ondřej Kubát, ZŠ, ZUŠ a MŠ Lipnice nad Sázavou

5. Aneta Špačková, Gymnázium Velké Meziříčí

6. Ondřej Boháček, ZŠ a MŠ Bohdalov

7. Lukáš Souček, ZŠ Štoky

8. Petr Sojka, ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod, Wolkerova

9. Vojtěch Peňáz, ZŠ a MŠ Jimramov

10. Aleš Hrbek, ZŠ a MŠ Žirovnice

 

Kompletní výsledky finálového kola budou v průběhu příštího týdne e-mailem zaslány na adresy zúčastněných škol.

 

Poznámka pro rodiče: Součástí materiálů, které prvních čtyřicet nejúspěšnějších soutěžících obdrželo, byly také velice důležité pokyny a organizační záležitosti pro rodiče – cestovní a průvodní informace a spojení na koordinátora cesty. Nezapomeňte potvrdit účast svých dětí na výletě, který je pro ně odměnou za úspěšnou účast v soutěží, a v pátek 19. Května je přivézt do Jihlavy k výletnímu autobusu. Více informací je ve složce, která byla součástí předaných cen. Pokud by bylo třeba poskytnout další informace je možné obrátit se na Radima Hoška, oddělení tiskové Krajského úřadu Kraje Vysočina, tel.: 724 650 269, e-mail: hosek.r@kr-vysocina.cz.

 

Partnery soutěže Poznej Vysočinu jsou společnosti: NET4GAS, PSJ, a.s. Děkujeme!


Vítězové 8. ročníku soutěže Poznej Vysočinu

Vítězové 7. ročníku soutěže Poznej Vysočinu
Vítězové soutěže Poznej Vysočinu se zástupci Kraje Vysočina a sponzorů

Vítězové soutěže Poznej Vysočinu se zástupci Kraje Vysočina

Foto

Foto

Foto

Foto


 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 17.3.2017 / 17.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze