Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Doprava v Kraji Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina posílá dopravcům slíbené navýšení. Odboráři s tím mají problém!

Nemilým překvapením pro vedení Kraje Vysočina je včerejší oficiální prohlášení předsedy Odborového svazu dopravy Luboše Pomajbíka. Ten ve veřejném vystoupení pro média tvrdí, že mimo jiné i v Kraji Vysočina přetrvávají problémy s navýšením mezd řidičů linkových autobusů.
 

 
 

Jako hejtman Kraje Vysočina jsem byl osobně přítomen několika jednáním na vládě i na Ministerstvu práce a sociálních věcí,  při projednání navýšení rozpočtu dopravcům o vládou stanová procenta následně v radě kraje i při schvalování v krajském zastupitelstvu. V tuto chvíli už mají všichni smluvní dopravci na Vysočině k dispozici dodatky smluv, ve kterých jim nabízíme navýšení plateb o jimi navržených 34,9 miliónů korun. Pak nerozumím obsahu sdělení Luboše Pomajbíka. Kraj Vysočina do poslední koruny rozpočítal mezi dopravce vše, co mají z rozhodnutí vlády slíbeno a co bylo schváleno. Rovné a nekonfliktní pracovně právní vztahy mezi dopravci a řidiči už nejsou v pravomoci hejtmana. Pokud odbory nejsou spokojeny s postupem zaměstnavatelů, pak je nespravedlivé hledat chybu u krajů a je na nich, co si s dopravci vyjednají.

 

Tato situace, kterou vyvolala nepřiměřená, nepodložená a realitě na Vysočině vzdálená prohlášení předáků odborového svazu dopravy, si musím brát osobně, neboť kraj a jeho zastupitelstvo k řešení situace přistupovaly maximálně velkoryse až na hranici možného. Pokud odborový svaz řeší problém s vyplacením navýšených mezd, pak jej musí řešit se zaměstnavateli a nesvalovat vinu na kraje. My jsme svou část „dohody“ bez možnosti do ní zasáhnout velmi výrazně naplnili.

 

Mimochodem, jako malého mě rodiče učili, že když mi někdo pomůže nebo mi něco dá,  mám poděkovat. Nic to nestojí a je to slušné. Kraj Vysočina pošle dopravcům na mzdy řidičů téměř 35 milionů korun, odpovědí odborového svazu dopravy je veřejné pranýřování za „problémovost“. Děkujeme.

 

MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.3.2017 / 16.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Doprava

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze