Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Brilantní komedie Vrátila se jednou v noci v brilantním podání Horáckého divadla Jihlava

Vrátila se jednou v noci
Soubor Horáckého divadla Jihlava připravil pro své příznivce další premiéru. Už tuto sobotu 18. března představí své zpracování brilantně napsané duchařské komedie argentinského autora a režiséra Eduarda Rovnera Vrátila se jednou v noci. Příběh pedikéra Manuela a jeho zesnulé matky v hlavních rolích představí Lukáš Matěj a Anna Bazgerová.
 

 
 

„Postupně mě na této hře baví čím dál víc, že to nemusí být jen lehce originální komedie o jednom návratu ze záhrobí, ale že dokáže počechrat i takové otázky jako je vztah rodičů a dětí, osamostatnění potomků, ale i přemýšlení o životě po životě, po smyslu našich životů a zodpovědnosti za čas, který tady máme vymezený,“ prozradil na otázku, co ho na připravované komedii nejvíc baví režisér a umělecký šéf krajského divadla Pavel Šimák.

 

Rovnerova hra Vrátila se jednou v noci, která začíná ve chvíli, kdy syn Manuel, příležitostný hudebník a pedikér, u hrobu své matky oznámí, že se bude ženit a dávno zesnulá Fany se rozhodne, že nevěstu omrkne a z onoho světa se vrátí do synova života, měla českou premiéru v roce 2003 v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě. „Tuto komedii si může divadlo dovolit uvést ve chvíli, kdy má ve svém souboru ideální představitele dvou hlavních rolí,“ osvětlila dramaturgyně Barbora Jandová, která zároveň dodala, že hře nechybí humor, ironie ani sebeironie, a přitom se nebojí na rozdíl od nás ani sentimentu. V dalších rolích se v argentinské hře plné temperamentu, barevnosti, energie i exotiky představí Lucie Sobotková, Ján Burda, Josef Kundera, Milan Šindelář, Zdeněk Dryšl, Taťána Schottnerová j.h., Stanislav Gerstner nebo Peter Palacka j.h. Diváci se můžou těšit i na pravé argentinské tango.

 

Režisér Pavel Šimák přizval k hudební spolupráci skladatele a dirigenta Karla Albrechta, předkladatele a hudebníka Ivory Rodrigueze a hudebníka Petra Palacku, scénu navrhla hostující Alžběta Hanzlová a kostýmy Blanka Tesařová. Jaký bude výsledný pocit ze společné práce těchto profesionálů, ukáže sobotní premiéra. Představení je dále na programu hned v pondělí 20. března, v pátek 24. března, ve čtvrtek 30. a také v pátek 31. března, vždy od 19.00.


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 16.3.2017 / 16.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze