Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Návrhy zabezpečení informačních systémů proti průnikům přes RDP, SSH a MS VPN (RAS)

Kraj Vysočina uspořádal dvě konference k problematice elektronické bezpečnosti
Pracovní skupina elektronické bezpečnosti byla varována Krajským ředitelstvím Policie ČR v Jihlavě a požádána o rozšíření následujících informací mezi správce IT. PČR v posledních týdnech detekuje výrazný nárůst úspěšných útoků na informační systémy a sítě organizací a firem v Kraji Vysočina prostřednictvím instalace ransomware bez interakce uživatele.
 

 
 
Pracovní skupina elektronické bezpečnosti byla varována Krajským ředitelstvím Policie ČR v Jihlavě a požádána o rozšíření následujících informací mezi správce IT. PČR v posledních týdnech detekuje výrazný nárůst úspěšných útoků na informační systémy a sítě organizací a firem v Kraji Vysočina prostřednictvím instalace ransomware bez interakce uživatele. Útoky využívají nedostatečné zabezpečení RDP a SSH služby (mimo jiných).
Ve spolupráci s PČR navrhuje pracovní skupina přijetí některých opatření včetně dalších způsobů kontroly, zda nedošlo ke kompromitaci informačních systémů či infrastruktury. Vydefinování těchto protiopatření a kontrol vychází z charakteristiky útoku, který se poslední dobou začíná hojně šířit mezi různými subjekty v Kraji Vysočina.  Doporučujeme opatření a kontroly nebrat na lehkou váhu, protože podobných útoků byla v Kraji Vysočina zaznamenána již celá řada a mnohé mají závažné dopady na fungování postižených organizací včetně nemalých finančních dopadů.
 
Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 7.3.2017 / 7.3.2017
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze