Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Doprava v Kraji Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské silnice jsou opět připraveny na opravy za státní peníze

silnice
Kraj Vysočina je v roce 2017 připraven z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury opravit desítky úseků krajských silnic. Dobrá zpráva přišla minulý týden po jednání vlády, která rozhodla, že krajům na opravy silnic II. a III. tříd přispěje 2,5 miliardy ze SFDI a půl miliardy z vládní rozpočtové rezervy. Pro Kraj Vysočina by mohlo být odhadem vyčleněno 269 miliónů korun.
 

 
 

S ohledem na praxi z minulých let je už nyní připravena zhruba dvacítka akcí na silnicích II. a III. tříd, které mohou být realizovány z prostředků poskytnutých SFDI. Jsou v kompetenci krajských silničářů. „Pokud mám být konkrétní, zmíním například opravu silnice II/112 od hranice kraje – Horní Cerekev. V tomto případě bude stavba rozdělena na čtyři úseky od hranic Středočeského kraje až do Pelhřimova, celkem za cca 34 miliónů korun,“ říká Jan Hyliš, radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy a silničního hospodářství. Z uvolněných státních peněz by mohla být opravena dále např. II/388 křižovatka s  I/19 Bystřice směr Bystřice nad Pernštejnem – křižovatka II/387 Vír, mimo průtah obce Vír za cca 31  miliónů korun nebo silnice III/13016 křižovatka II/130 – Rejčkov – Dolní Město za cca 34 miliónů korun.

 

Opravy silnic II. a III. tříd na území Kraje Vysočina

2015 – opraveny silnice za cca 1,3 mld. Kč z toho za 412 mil. Kč z prostředků SFDI

2016 – opraveny silnice za cca 1,2 mld. Kč z toho za 280 mil. Kč z prostředků SFDI

2017 – odhad oprav silnic za cca 1, 17 mld. Kč z toho odhadem 269 mil. Kč z prostředků SFDI

Dalším zásadním zdrojem pro modernizace krajských silnic jsou fondy EU. Z nich by Kraj Vysočina letos rád vyčerpal minimálně 400 miliónů korun.

 

  •  tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.3.2017 / 2.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Doprava

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze