Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Počin roku

Mobilní verze webu

Dneškem startuje hlasování do krajských anket: Každý může svým hlasem rozhodnout o počinu roku 2016

Loga
Ode dneška až do konce března se může každý zájemce zapojit do veřejného hlasování dvou tradičních anket v Kraji Vysočina. Svého favorita je možné podpořit ve 13. ročníku Ceny Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2016 – Zlaté jeřabině. O hlasy budou bojovat i přihlášení na cenu Skutek roku 2016.
 

 
 

Hlasujte ve Zlaté jeřabině a vyhrajte

Anketa Zlatá jeřabina je tradičně rozdělená do dvou kategorií: 1. Kulturní aktivita a 2. Péče o kulturní dědictví. Z přijatých nominací vybrala odborná pracovní skupina třicet nejzajímavějších počinů v obou kategoriích. Seznam vybraných počinů je možné najít na internetových stránkách Kraje Vysočina a v únorovém čísle novin Kraj Vysočina spolu s hlasovacím lístkem. „Pokud lidé zajímavý kulturní počin loňského roku podpoří, můžou se těšit na losování o dvě vstupenky do Horáckého divadla Jihlava nebo na volnou rodinnou vstupenku na Hrad Kámen, případně na tzv. Společnou vstupenku do krajských muzeí a galerií. Potěšíme třicet výherců, kteří v anketě Zlatá jeřabina vyjádří svůj názor,“ prozradila náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Jana Fischerová.

První tři počiny z obou kategorií s nejvyšším počtem hlasů získají Cenu Kraje Vysočina a finanční dar.

 

Skutek roku 2016

Po celý březen je možné hlasovat i pro Skutek roku 2016. Cena Skutek roku je výrazem poděkování a ocenění aktivit všech, kteří v roce 2016 vykonali pro kraj něco mimořádného nad rámec svých povinností, a to často bez ohledu na svůj osobní prospěch. „Právě občanská angažovanost, dobrovolnictví a ochota věnovat svůj volný čas ve prospěch druhých je významným prvkem kulturní společnosti a posiluje její sociální soudržnost,“ říká radní Kraje Vysočina a politik Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21 Martin Hyský. Zvolit nejhodnotnější počin fyzických osob může každý občan Kraje Vysočina, a to jen jeden v každé kategorii - Sociálně-zdravotní oblast, Životní prostředí, Volný čas dětí a mládeže a Poradenství, osvěta, vzdělávání. Projekty právnických osob bude hodnotit odborná porota.

 

Hlasovat v obou anketách je možné prostřednictvím elektronického formuláře na www.kr-vysocina.cz/pocinroku. V anketě Zlatá jeřabina je možné zvolit svého vítěze i prostřednictvím originálního hlasovacího lístku z únorových novin Kraj Vysočina.

 

Slavnostní vyhlášení obou anket se uskuteční v červnu 2017 na Zámku Vilémov.

 

 SkutekZlatá jeřabina


  • Tereza Prokešová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, tel.: 564 602 295, e-mail: prokesova.t@kr-vysocina.cz
  • Jan Říčan, odbor regionálního rozvoje, tel.: 564 602 531, e-mail: rican.j@kr-vysocina.cz

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 1.3.2017 / 1.3.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Počin roku

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze