Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Správní řád v praxi krajských úřadů po jedenácté v Jihlavě

paragraf
Už po jedenácté se Kraj Vysočina stal spolupořadatelem odborné konference Správním řád v praxi krajských úřadů. Jedná se o jednu z nejvyhledávanějších odborných konferencí, která je na toto téma v Česku historicky pořádána. Proto není překvapením, že na workshopu, který se ve čtvrtek 2. a v pátek 3. března uskuteční v sídle Kraje Vysočina, vystoupí kapacity z oblasti správního práva. Do Jihlavy zavítá více než stovka právních expertů.
 

 
 

„Svá poselství a poznatky i letos přednesou významní představitelé jednotlivých složek veřejné moci v České republice. Kromě samotného správního řádu jako kodexu činnosti veřejné správy, která má za sebou už přes jedenáct let své aplikace, a souvisejících zvláštních procesních úprav se bude letošní program věnovat novému kodexu správního trestání, veřejné správě i administrativněprávní regulaci školství, a to tradičně s důrazem na prostředí a podmínky územní veřejné správy,“ informoval ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.


Nad konferencí, kterou pořádá Kraj Vysočina ve spolupráci s Právnickou fakultou Masarykovy univerzity, převzali záštitu hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a děkanka fakulty Markéta Selucká.


První den konference bude ve znamení diskuze účastníků a vzájemné výměny zkušeností s interpretací a aplikací předmětných zákonů především na úrovni krajských úřadů. Vystoupí například Stanislav Kadečka z Právnické fakulty Masarykovy univerzity, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová a s největší pravděpodobností i nový ministr pro lidská práva Jan Chvojka.

Program druhého dne představuje workshop – řízenou diskusi v tematicky vymezených pracovních skupinách, které se budou zabývat konkrétními problémy aplikace nového správního řádu na jednotlivých úsecích veřejné správy, a to především s ohledem na otázky předem stanovené účastníky z krajských úřadů.


Konference Správní řád v praxi krajských úřadů se za hlavní organizace Kraje Vysočina koná pravidelně od roku 2007.

 

  • David Marek, oddělení ostatních správních činností, Krajský úřad Kraje Vysočina

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 28.2.2017 / 28.2.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Fotogalerie slavnostního předávání > rok 2017

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze