Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výtvarníci z Vysočiny vystavují v dolnorakouském Sankt Pöltenu

Výstava v dolnorakouském St. Pöltenu
Zdeněk Šplíchal, Alice Waisserová, Denisa Krausová nebo Josef Saska patří k výtvarníkům reprezentujícím Kraj Vysočina na výstavě Malý a velký formát. Ta je aktuálně k vidění v dolnorakouském hlavním městě Sankt Pöltenu ve výstavním prostoru Ausstellungsbrücke v budově Úřadu dolnorakouské zemské vlády. Expozice dokumentuje práce vzniklé v rámci mezinárodních malířských sympozií pořádaných Galerií výtvarného umění v Hodoníně v letech 2011–2013 jako součást projektu Porta culturae. Společně s vysočinskými pracemi jsou v místě vystavena díla umělců ze spolkové země Dolní Rakousko, Jihomoravského a Jihočeského kraje.
 

 
 

Slavnostního zahájení výstavy Malý a velký formát se za Kraj Vysočina zúčastnila náměstkyně hejtmana pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová a vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Ladislav Seidl, společně s výtvarníky Zdeňkem Šplíchalem a Alicí Waisserovou.


Porta culturae představuje mimořádně úspěšný přeshraniční projekt z let 2011 – 2014, který propojil na téměř čtyři roky živou kulturu čtyř regionů, stavěl mosty vzájemné spolupráce, přátelství, ale také připomínal společnou minulost a poukazoval na význam společné budoucnosti. K rozvoji spolupráce a navázání nových kontaktů přispěla i malířská sympozia reflektující současné tvůrčí trendy a názory výtvarných umělců.

„Je velmi příjemné vnímat soulad a vzájemné porozumění mezi výtvarníky, stejně jako impulsy nově se nabízejících témat vzájemné spolupráce mezi regiony,“ uvedla po vernisáži náměstkyně Jana Fischerová.


Výstava umělců čtyř regionů v dolnorakouské Ausstellungsbrücke je přístupná do letošního 19. března.


  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Krajský úřad Kraje Vysočina

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 23.2.2017 / 23.2.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Fotogalerie slavnostního předávání > rok 2017

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze