Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Britské kapacity v oblasti cestovního ruchu na konferenci v Jihlavě

12. mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu v Jihlavě
Mezinárodní setkání odborníků z praxe a akademické sféry z oblasti cestovního ruchu dnes a zítra hostí Vysoká škola polytechnická Jihlava. 12. mezinárodní konference Aktuální problémy cestovního ruchu s podtitulem Cestovní ruch jako křižovatka poznatků zahájila také náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová. „Kraj Vysočina, a to i přesto, že vznikl ze tří okresů Jihomoravského kraje, z Havlíčkobrodska Východočeského kraje a Pelhřimovska původně Jihočeského kraje, je jediným krajem, který má ucelený turistický region – oblast Českomoravské vrchoviny,“ uvedla náměstkyně Jana Fischerová a zároveň připomněla, že Vysočina se v porovnání s ostatními kraji pyšní nejvyšším počtem památek UNESCO a neopomenutelný je i čistý vzduch našeho regionu.
 

 
 

Letošními tématy konference, kterou organizuje Vysoká škola polytechnická Jihlava spolu s krajskou příspěvkovou organizací Vysočina Tourism, jsou například ekonomické aspekty cestovního ruchu, nové přístupy k managementu a marketingu v destinacích nebo také využití poznatků ekologie, environmentalistiky, historie nebo kulturní antropologie v rozvoji cestovního ruchu. Chybět ale nebudou také příklady dobré praxe v rozvoji cestovního ruchu na úrovni podniků a destinací. „Hlavními hvězdami odborné části programu jsou Terry Stevens z Univerzity Swansea z Velké Británie a jeho krajan Rob Davidson, který učí na čtyřech univerzitách po celé Evropě a je výkonným ředitelem MICE Knowledge, společnosti poskytující konzultace v oblasti výzkumu, vzdělávání s orientací na kongresový cestovní ruch. Významným hostem je také Jan Kameníček ze společnosti TravelClick a mnoho dalších,“ prozradila Ivica Linderová z VŠPJ, která se netajila tím, že konference škole pomáhá navázat kontakty se zahraničními partnery. S těmi pak pracovníci vysoké školy spolupracují na nejrůznějších projektech včetně praxe pro studenty.


Odpolední exkurzi, která je už po páté praktickou částí konference, zajišťuje krajská příspěvková organizace v oblasti cestovního ruchu Vysočina Tourism. Letos se na 140 účastníků konference může vydat do Žďáru nad Sázavou. „Navštívíme moderní Muzeum nové generace, které se svými interaktivními prvky a prostřednictvím emocí, příběhu a zážitků prezentuje novinku turistické nabídky v Kraji Vysočina. Navíc Zámek, kde Muzeum nové generace sídlí, představuje baroko a právě rok 2017 se nese ve znamení tohoto umělecko-kulturního směru, který je na Vysočině zastoupený mimo jiné v podobě kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře zapsaného na seznamu UNESCO. I tam chceme v rámci exkurze na okamžik zavítat," vysvětlila Jana Böhmová z Vysočina Tourism.


Snahou konference je přiblížit poznatky ekonomie, sociologie, psychologie, geografie a dalších vědních disciplín se zaměřením na jejich využití a význam pro rozvoj cestovního ruchu. Dává prostor k setkání mezinárodních odborníků z praxe i akademické sféry, kteří mají možnost diskutovat nad aktuálními poznatky i příklady z praxe.


  • Monika Brothánková, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz


 

Odborníci na cestovní ruch z celé Evropy na konferenci v Jihlavě

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 22.2.2017 / 22.2.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Fotogalerie slavnostního předávání > rok 2017

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze