Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj opraví jihlavskou Wolkerovu a Telečskou ulici, předá je městu

Oprava ulic v Jihlavě
Kraj Vysočina plánuje do konce příštího roku opravit část ulice Wolkerova a Telečská v Jihlavě. Následně je v domluveném úseku předá do užívání městu. „Z důvodu menšího logistického zatížení a rozsahu plánovaných oprav budou práce rozděleny na dvě etapy. Kraj za opravu zaplatí cca 30 milionů korun ze svého rozpočtu,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast dopravy Jan Hyliš. Další miliony na nové chodníky a parkovací pruhy uvolní město Jihlava.
 

 
 
Opravy se týkají Wolkerovy ulice mezi ulicemi Seifertova a Telečská, kde bude už na přelomu letošního jara a léta místo současných kostek položen kompletně nový asfaltový povrch včetně výměny podkladu. Spolu s touto opravou bude ještě v letošním roce provedena generální oprava Telečské ulice od křižovatky s ulicí Wolkerova po most přes Koželužský potok. Další práce se na silnici III/4062 vrátí zjara příštího roku, kdy bude opravován most přes potok. „Ten bude zbourán a postaven nový. Naváže na něj oprava komunikace až k pístovskému psímu útulku, tedy k napojení na už opravenou komunikaci,“ říká Jan Hyliš. Opět dojde k výměně kostek za asfaltový povrch včetně odpovídajících podkladů. Celkem bude během obou etap modernizováno 1,3 kilometru silnic a vyměněno cca 1 700 tun kostek.   

V připravené smlouvě s městem Jihlava, kterou musí ještě na svém jednání schválit krajské zastupitelstvo, je vyjádřena vůle města Jihlava převzít komunikaci III/4062 od křižovatky se silnicí II/602 Wolkerova - Žižkova až po křižovatku na místní část Popice. 

potokTelečská ulice
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.2.2017 / 21.2.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze