Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Třetina interního pavilonu jihlavské nemocnice je opravená

Slavnostní předání 5. patra interního pavilonu Nemocnice Jihlava
Dvě z šesti pater interního pavilonu jsou opravená. Dnes se oficiálně předalo do užívání druhé nejvyšší patro největšího pavilonu. Rekonstrukce trvá už rok. Za další dva roky bude mít budova, která pojme nejvíce oddělení, kompletně nejen nový kabát, ale i interiéry vyhovující aktuálním standardům.
 

 
 

S opravami interního pavilonu se začalo na začátku loňského roku a postupují od vrchního patra směrem dolů. „Stěhování připomíná trochu akci kulový blesk,“ říká s nadsázkou ředitel nemocnice Lukáš Velev. „Interní pavilon byl na hranici technické amortizace a rekonstrukce byla nezbytná. Výsledkem bude větší komfort pacientů,“ dodává s tím, že první zrekonstruované patro využívají pacienti neurologického oddělení. Nově opravená patra budou obývat neurologické a chirurgické oddělení.


„Pavilon ze 70. let minulého století už sloužil téměř na hranici své životnosti, ani pamětníci si nevzpomínají, že by byl v minulosti zásadním způsobem opravován. Aktuální postupné generální opravy sice ještě několik měsíců pacienti i zaměstnanci nepřehlédnou, ale ve výsledku budou spokojeni s moderním zázemím, odpovídajícím nejen hygienickým, technickým, ale i ošetřovatelským normám,“ říká hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.


Rekonstrukci interního pavilonu provádí sdružení firem PSJ a Podzimek a synové: „Těší nás, že jsme ve spolupráci s firmou Podzimek a synové v souladu s termínem a v patřičné kvalitě předali do užívání v pořadí druhé podlaží interního pavilonu. Před námi je ještě dalších šest etap zásadní proměny této důležité součástí areálu Nemocnici Jihlava. Věříme, že se i nadále budeme moci opřít o nezbytnou trpělivost, jak ze strany zdravotnického personálu, tak pacientů. Za nás mohu slíbit, že nepolevíme ve snaze co nejméně narušovat provoz pavilonu,“ uvedl Petr Vondruška, generální ředitel PSJ, a.s. „Cenné zkušenosti, které jsme načerpali během prvního roku generální rekonstrukce, hodláme beze zbytku využít k plynulému průběhu prací i v dalších patrech, ať již nám útroby nemocnice chystají jakákoliv překvapení“, dodal Martin Podzimek, ředitel firmy Podzimek a synové, která je součástí dodavatelského sdružení.


Opravy probíhají za plného provozu nemocnice. Kvůli rekonstrukci se musela přestěhovat nejen oddělení, ale také ambulance. „Veškeré změny najdou pacienti na našich webových stránkách, kde máme zřízenou samostatnou stránku. Přímo v nemocnici máme také člověka, který na informačním centru pomáhá a naviguje především starší pacienty. Děláme, co je v našich silách,“ dodává provozně technický náměstek Alexander Filip. Celkové náklady na opravy pavilonu jsou 372.271.571 korun včetně DPH a z vlastního rozpočtu je hradí Kraj Vysočina, který je zřizovatelem nemocnice. 

Neurologie v pátém patře interního pavilonu Nemocnice Jihlava začne od zítřka sloužit pacientům

 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 16.2.2017 / 16.2.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Fotogalerie slavnostního předávání > rok 2017

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze