Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Životní prostředí Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Seminář k aktuálním informacím v lesním hospodářství v sídle Kraje Vysočina

Lesníci v sídle Kraje Vysočina
Dnes se v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě a pod záštitou krajského radního Martina Hyského uskutečnil bezplatný seminář zaměřený na aktuální problematiku lesního hospodářství. Pro důležité informace si přijeli vlastníci lesů, odborní lesní hospodáři, zástupci správy lesů i další zájemci z řad veřejnosti. „Lesy jsou významnou složkou životního prostředí, které samospráva Kraje Vysočina věnuje velkou pozornost, a to nejen v rámci dotační politiky,“ uvedl na začátek krajský radní Martin Hyský, který program zahájil.
 

 
 

Seminář se zaměřoval na změnu klimatu v České republice a s tím související dopady na lesní hospodářství. Odborníci vyzdvihli nezbytnou a intenzivní podporu změny druhové skladby nově zakládaných lesních porostů. Část semináře souvisela s problematikou finančních příspěvků na hospodaření v lesích a zazněly i aktuální informace z lesního hospodářství. „Seminář se jako tradičně těšil vysoké návštěvnosti, do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě dorazilo na 150 účastníků, což je důkazem významnosti lesnictví na Vysočině,“ s potěšením informovala vedoucí odboru životního prostředí Krajského úřadu Kraje Vysočina Eva Horná.


Na semináři vystoupili zástupci Krajského úřadu Kraje Vysočina, Pavel Zahradníček z CZECHGLOBE – Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR, pracovník Lesů České republiky Miroslav Dušek, Aleš Rusek z Lesní správy Třebíč - Lesy České republiky, Jan Lubojacký z Lesní ochranné služby Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, ale také Jan Lojda a Michaela Veselá z Ministerstva zemědělství ČR.


Radní Martin Hyský vítá účastníky semináře

Radní Martin Hyský vítá účastníky seminářePřednáška Pavla Zahradníčka z CZECHGLOBE – Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR

Přednáška Pavla Zahradníčka z CZECHGLOBE – Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd ČR

  • Petr Koukal, odbor životního prostředí a zemědělství, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 14.2.2017 / 14.2.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Životní prostředí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies