Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Extravagantní účes žáka jihlavské OA, SZŠ a SOŠS zaujal porotu v polském Brzegu

Filip Komárek v akci
Velký úspěch v podobě prvního místa v zahraniční kadeřnické soutěži v polském Brzegu si vyčesal Filip Komárek z OA, SZŠ a SOŠS Jihlava. Žák druhého ročníku oboru kadeřník uspěl spolu s modelkou Jolanou Opatrnou. V konkurenci 18 soutěžících z dalších šesti polských škol, byl bezkonkurenčně nejlepší a získal hodnocené ceny od sponzorů, které využije ve své další kadeřnické práci.
 

 
 

„Zodpovědná příprava žáků, ale také profesionální vedení ze strany učitelky odborného výcviku Anny Žákové přineslo vynikající výsledek,“ pochvaloval si ředitel krajské školy Libor Fasora. Výsledek také pozitivně hodnotila vedoucí učitelka odborného výcviku Jarmila Vondrušková, která se soutěže účastnila a zároveň se podílela na organizačním zajištění přípravy soutěžících. „Výkon kadeřníka musí bezezbytku ladit s dalšími detaily. Úspěch musí být podtržen krásou modelky s vhodným líčením i dalšími doplňky. Poděkování v tomto ohledu patří partnerské Střední uměleckoprůmyslové škole z Jihlavy – Helenína. Kolegové nám do různých soutěží velmi ochotně zapůjčují modely, které byly navrženy a ušity přímo v jejich škole,“ prozradila Jarmila Vondrušková.


Soutěž pořádala partnerská škola Zespól Szkol Budowlanych z Brzegu, která je jednou z partnerských škol jihlavské OA, SZŠ a SOŠS. „Žáci partnerské školy v Polsku už zažili atmosféru soutěže Mladý módní tvůrce, kterou právě naše škola pravidelně organizuje. Podali jsme i žádost o spolupráci v rámci projektu Erasmus+, který nám, pokud bude projekt schválen, umožní výměnné odborné stáže pro naše žáky z oborů kadeřník a kuchař-číšník.


Zahraniční návštěva v polském Brzegu přispěla i ke spolupráci s dalšími zahraničními školami, například s odbornou školou z německého Eilenburgu. „S oběma partnery plánujeme mezinárodní setkání, které se uskuteční v závěru letošního března. V průběhu celého týdne se tak vybraní žáci naší školy seznámí s kulturou a velikonočními tradicemi nejenom v Polsku, ale také v sousedním Německu a chceme navázat spolupráci i v dalších projektech. Polští žáci by se mohli účastnit mezinárodní soutěže kadeřníků Hairdresser Open 2017, kterou letos – 6. listopadu - pořádá v Jihlavě naše škola,“ informoval na závěr ředitel krajské OA, SZŠ a SOŠS Libor Fasora.


Filip Komárek v akci

Filip Komárek v akci


Vítězný účes a modelka Jolana Opatrná

Vítězný účes a modelka Jolana Opatrná


Modelky se soutěžními účesy

Modelky se soutěžními účesy
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 14.2.2017 / 14.2.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Fotogalerie slavnostního předávání > rok 2017

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze