Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Svět her, zvířat a rostlin na jednom místě

výstava
Muzeum Vysočiny Jihlava nabízí svým návštěvníkům hned tři atraktivní výstavy, a to Svět kostiček, Skoro všechno o ZOO a Mechorosty – Latimérie mezi rostlinami. „Věřím, že si z této pestré nabídky vybere každý. Rodiče s dětmi mohou využít zejména období jarních prázdnin, kdy budou mít více volného času a zavítat do jihlavského muzea. Nudit se zde rozhodně nebudou,“ pobídla k návštěvě muzea náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.
 

 
 

V pátek 10. února úderem 13 hodiny byla zahájena hravá výstava Svět kostiček čítající téměř půl milionu pestrobarevných dílků ze stavebnice Lego. Až do 14. května jsou zde k vidění tajemné středověké hrady, romantický svět víl, město s letištěm a kolejištěm, modelová řada vozidel Model Team, populární filmové postavy v podobě rodiny Simpsons, Mimoňů, Star Wars Ghostbusters a dalších. Formou časové osy jsou představeny jednotlivé celky z dané doby, nechybí ani sbírka dnes již nevyráběných kostiček a hraček pro batolata od této značky. A aby to nebylo jenom o podívání se, je pro děti připraven dětský koutek, ve kterém si mohou postavit své vlastní výtvory a pohrát si s napříč generacemi oblíbenou stavebnicí. Vybrané druhy těchto stavebnic si lze v pokladně rovnou zakoupit. V rámci výstavy je navíc pro návštěvníky připraveno i několik překvapení.   

 

Zasoutěžit si o roční permanentku do zoologické zahrady v Jihlavě mohou všichni návštěvníci výstavy Skoro všechno o ZOO, která je věnovaná šedesátému výročí jejího založení. Hned při vstupu do objektu muzea zaujme vtipný fotokoutek s chovatelkou ZOO a nástup do výstavních prostor, ze kterých se line vůně dřeva a zvuky tropického pralesa. Na panelech jsou soustředěny informace mapující vývoj a proměnu zoologické zahrady od roku 1957 až do dnešní doby, ale i fotografie a pohlednice. Dotýkat se vybraných exponátů je povoleno, a tak si můžete vzít do rukou obří ulity suchozemských šneků, ovčí vlnu nebo mandle sloužící jako potrava pro papoušky. Zaujmou i hadí kůže, kožešiny z levharta, tygra a medvěda, ostny dikobraza nebo originální transportní bedna či uspávací puška. Součástí výstavy je i videoprojekce obsahující unikátní historické záběry od pamětníků. Děti se zabaví v hracím koutku či plněním úkolů ve hře Dětská stopa. Tuto výstavu je možné navštívit do 2. dubna.

 

Pokud do muzea vyrazíte do 12. března, stihnete zde ještě výstavu Mechorosty – Latimérie mezi rostlinami, která sem byla vypůjčena od Vlastivědného muzea v Olomouci. Nejenom že se z panelů poutavou formou dozvíte o světě těchto starobylých rostlin a jejich významu, ale interaktivní formou si budete moci ověřit nabyté vědomosti, ponořit se do mikrosvěta mechorostů a pokusem si vyzkoušet například, jak mechové rostlinky přijímají vodu a z ní živiny. A víte, jaké mají mechorosty uplatnění v současnosti a co mají společného se skotskou whisky? To a mnohem více se dozvíte právě na této výstavě.

 

A také si rozhodně nenechte ujít premiéru koncertního pásma Hudba v myšlenkách Masarykových, které zazní v Malovaném sále jihlavského muzea již tento čtvrtek 16. února. Posluchači vyslechnou nejenom poselství prvního československého prezidenta, ale též množství citátů a připomenou si i významné události z jeho života, a to v kombinaci s hudbou klasickou i současnou.

 

Informace ke všem výstavám i koncertu získáte na webových stránkách http://muzeum.ji.cz/.

vystavavystavavystava

 


  • Z materiálů Muzea Vysočiny Jihlava zpracovala Jana Komínová, odbor kultury,  památkové péče a cestovního ruchu, Krajský úřad Kraje Vysočina

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.2.2017 / 13.2.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Fotogalerie slavnostního předávání > rok 2017

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze