Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Obce si na svou územně plánovací činnost rozdělí téměř dva miliony korun z krajského rozpočtu

územní plán
Dvacet obcí z Kraje Vysočina, které si požádaly o dotaci na územně plánovací činnost na rok 2017, podpoří krajský rozpočet částkou bezmála dva miliony korun. „Ve stanoveném termínu, tedy do 30. září 2016, si žádost o podporu podalo celkem dvacet obcí a všechny splnily podmínky Zásad pro poskytnutí dotace,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro regionální rozvoj, územní plánování a stavební řád Pavel Pacal s tím, že poskytování dotací na územní plány obcí má na Vysočině více jak desetiletou tradici a je o ně velký zájem.
 

 
 

Cílem poskytování dotací je podpora územně plánovací činnosti – pořízení územních plánů hlavně malých obcí. „Malé obce by si bez dotace územní plán ve většině případů nepořídily. Dokument pak mohou využit pro získání dotací z dotačních titulů kraje, ministerstev nebo EU. Většina programů má totiž v podmínkách poskytnutí dotace právě schválený územní plán,“ upřesnil náměstek Pavel Pacal.


Zastupitelstvo Kraje Vysočina dnes na svém zasedání rozhodlo o rozdělení 1 995 430 Kč, jednotlivě v částkách od 67 tisíc do 170 tisíc korun. Od roku 2003, kdy kraj tyto dotace poskytl poprvé, už rozdělil 69,39 milionů korun. Krajské prostředky tak za 13 let podpořily celkem 687 obcí na Vysočině.


O dotaci mohou požádat obce, které nemají zpracovaný žádný územní plán, nebo obce, které mají územní plán schválený do konce roku 2006 podle tzv. starého stavebního zákona. V součtu obou případů se jedná přibližně o 100 obcí našeho regionu. Z evidence Krajského úřadu Kraje Vysočina vyplývá, že 46 z nich nemá žádnou územně plánovací dokumentaci, ostatní obce mají územně plánovací dokumentaci starší.


  • Lenka Ryšavá, odbor územního plánování a stavebního řádu, Krajský úřad Kraje Vysočina
  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 7.2.2017 / 7.2.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Fotogalerie slavnostního předávání > rok 2017

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze