Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Profesionální hasiči z Vysočiny získají od kraje 4,5 milionu korun

hasici
Nákup dýchací techniky, záložního zdroje elektrické energie, přenosné elektrocentrály, termokamery, realizace II. etapy rekonstrukce stanice Chotěboř nebo zpracování projektové dokumentace na výstavbu nové stanice. To jsou položky, které HZS Kraje Vysočina navrhuje pokrýt z krajské dotace 4,5 milionu korun.
 

 
 

„Krajské prostředky podporují akceschopnost jednotek hasičského záchranného sboru v našem kraji a tím i bezpečnost v našem regionu, zejména při řešení mimořádných událostí a krizových situací,“ odůvodnil rozhodnutí rady schválit peníze krajským hasičům hejtman Jiří Běhounek. O poskytnutí částky bude rozhodovat únorové zastupitelstvo.

 

Kraj Vysočina pravidelně podporuje Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina, který je jednou ze složek Integrovaného záchranného systému a jako jeden ze základních prvků zajišťuje bezpečnost obyvatel. Na rok 2017 krajští hasiči plánují zvýšit akceschopnost svých jednotek pro zabezpečení poplachového plánu kraje, obnovit a rekonstruovat několik objektů a ve hře je i možné financování projektu výstavby nové stanice v Jihlavě v areálu Brněnský kopec.

 

Kraj Vysočina pravidelně podporuje HZS Kraje Vysočina od roku 2003. Každoročně, přispívá krajským hasičům na provoz i plánované investice nemalou částkou. V prvních letech existence šlo o částku tři miliony korun, v následujících se částka postupně navyšovala. S letošními 4,5 miliony korun podpořil Kraj Vysočina krajské hasičce už 60 miliony korun.

 

Kraj významně pomáhá i sborům dobrovolných hasičů na Vysočině. Letos si z několika různých dotací včetně státní mohou sáhnout celkově na částku 64 miliónů korun. 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 26.1.2017 / 26.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies