Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Členové Výboru pro zdravotnictví zavítali na Vysočinu

Hejtman na záchrance
Kraj Vysočina hostil výjezdní zasedání Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny. Celodenní program členů výboru odstartoval v úterý 24. ledna oficiálním přijetím v sídle Kraje Vysočina a setkáním s radními kraje. Za doprovodu hejtmana Kraje Vysočina se návštěva přesunula do jihlavské sídla Zdravotnické záchranné služby, kde se mohla seznámit s fungováním přednemocniční péče na území Kraje Vysočina. Diskuse se dotkla také provozu letecké záchranné služby v nových podmínkách. Následovala prohlídka jihlavské nemocnice a velmi cenné diskusní setkání ke komplexnímu systému onkologické péče na Vysočině.
 

 
 

„Ojedinělý pilotní model sítě komplexní onkologické péče na Vysočině vzbudil zájem i na úrovni Evropy a má ambice se stát vzorem nejen pro ostatní regiony ČR i členské země EU,“ chválil koordinátory a specialisty zapojené do projektu hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Nový model onkologické péče vytvořený ve spolupráci  Kraje Vysočina, Jihomoravského kraje a Masarykovi univerzity přináší všem pacientům nejmodernější metody léčby, mezioborové konzultace jednotlivých případů, individuální přístup a kvalitní péči v blízkosti místa bydliště. Efektivně jsou propojeny nemocnice a onkologická pracoviště obou krajů, včetně Masarykova onkologického ústavu v Brně. Systém s sebou nese i plošnou kontrolu kvality péče napříč celým regionem a v neposlední řadě posiluje včasnou diagnostiku. Jednotný informační systém navíc umožňuje podrobně hodnotit léčebnou zátěž a výsledky péče.


Návštěva sídla ZZS Kraje Vysočina
Návštěva sídla ZZS Kraje Vysočina

Návštěva sídla ZZS Kraje Vysočina

Návštěva Nemocnice Jihlava

  • Radim Hošek, odbor sekretariátu hejtmana, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel.: 564 602 374, e-mail: hosek.r@kr-vysocina.cz


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 25.1.2017 / 25.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies