Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina pomůže se zajištěním útočiště podchlazeným lidem bez domova

Zima a lidé bez domova
Letošní mrazivou zimu s obavami prožívají lidé bez domova. Silné mrazy už připravily o život dva muže z Jihlavska a další stále častěji vyhledávají ambulantní ošetření v Nemocnici Jihlava kvůli podchlazení a nemohou prostory nemocnice opustit. „Proto vedení Kraje Vysočina finančně podpoří denní provoz v budově na ulici Žižkova 109 v Jihlavě, kde se lidé bez domova před mrazy budou moci schovat," uvedl dnes po zasedání Rady Kraje Vysočina náměstek hejtmana Vladimír Novotný.
 

 
 

Dotace ve výši 49 tisíc korun pokryje část nákladů na rozšíření nočního fungování pomoci bezdomovcům o denní provoz. Budovu na Žižkově ulici bezplatně poskytlo statutární město Jihlava, které se bude finančně podílet na nákladech nočního provozu, personál pak zajistí městská policie v Jihlavě ve spolupráci se Střediskem křesťanské pomoci Jihlava. To v krajském městě provozuje azylový dům pro muže bez domova.


"Prostory jsou už nyní lidem bez domova k dispozici pro noční pobyt od 19.00 do 7.00 denně a od zítřka, který bude testovacím dnem, budou od 10.00 do 17.00 hodin každý všední den otevřené pro denní pobyt," doplnil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací Pavel Franěk s tím, že provoz bude zajištěný do 28. února a pokud bude vzhledem k počasí nutné i déle. "Osoba v nouzi bude mít k dispozici místnost s kuchyňkou a teplými nápoji. WC, umyvadlo a sprchu pro osobní hygienu," informoval ředitel Střediska křesťanské pomoci Jihlava David Chlupáček.


Krajské prostředky pokryjí mzdové náklady na koordinátora denní směny a částečně i provozní náklady, které zahrnují energie, pořízení nutného vybavení, úklidové a hygienické prostředky nebo nákup čaje na zahřátí.


V krajském městě žije nejpočetnější skupina lidí bez domova na Vysočině. Městská policie jejich počty neustále monitoruje. V současnosti jich registrují přes 140.

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 24.1.2017 / 24.1.2017

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze